26. Augusta 2019.

Dva lica Srbije, ipak pobjeda nad Francuskom!

Srbija je uspela da sačuva maksimalan rezultat u Grupi A i zauzima prvu poziciju sa sve tri pobede.

Selektor srpske ekipe Zoran Terzić je odlučio da pruži šansu i rezervnim igračicama, koje su izgubile treći set, ali su uspele da naprave preokret u četvrtom i spreče potpuno izjednačenje.

Iako su aktuelne svetske i evropske šampionke loše ušle u meč, uspele su da dostignu svoj ritam igre i da osvoje prvi set sa 25:19.

Ekipa Francuske je imala vođstvo od 6:1, 11:6 i 18:14, ali su potom proigrale Tijana Bošković, Maja Ognjenović, Bjanka Buša i Brankica Mihajlović i uspele da naprave preokret.

Drugi set je protekao u mnogo lakšem ritmu za Srbiju i okončan je rezultatom 25:13, posle čega je Terzić odlučio da “promeša karte”.

EP, grupa A, treće kolo:

Srbija – Francuska

Srbija: Buša 10, Lazović 2, Popović 6, Mirković 2, Mihajlović 14, Ognjenović, Veljković, Pušić, Bjelica 9, Aleksić 10, Popović, Bošković 14, Milenković 2, Blagojević.

Francuska: Kazo 7, Bauer 3, Žardino, Martan 1, Stojiljković 1, Žikel 12, Silve 8, Leblu 3, Daskalu 2, Morels 6, Olinža-Andela 3, Ndoj 8, Steu-Kaleron 1, Želin.

Na terenu se našla kombinovana postava, koja je nastavila sa dobrom igrom, ali nije uspela da okonča set, već je dozvolila protivnicama da serijom od 10:0 produže meč.

U četvrtom setu je Francuska imala bolji ritam, gotovo sve vreme je bila u prednosti, ali su četiri vezana poena u finišu meča dovela Srbiju do vođstva, koje je na kraju pretvoreno u konačnu pobedu.

Najefikasnije u srpskom timu su bile Tijana Bošković i Brankica Mihajlović sa po 14 poena, Bjanka Buša i Maja Aleksić su dodale po 10, a Ana Bjelica je meč završila sa poenom manje.

Na drugoj strani je odličnu partiju pružila Lusil Žikel sa 12 poena, Odet Ndoje i Amanda Silv su dodale po osam, a Elena Kazot je upisala sedam poena.