9. Novembra 2020.

Dva gola Falćinelija, penal i preokret za pobjedu Zvezde

Crveno-beli su posle jučerašnjeg remija Vojvodine sa Metalcem u Gornjem Milanovcu (3:3) uvećali prednost u odnosu na drugoplasirane Novosađane na osam bodova, dok Partizanu beže bod više. Inđija je ostala na 15 bodova.

Domaći su poveli u 21. minutu golom Dijega Falćinelija, a četvrt sata kasnije Mihajlo Nešković je izjednačio i najavio da se ekipa iz Vojvodine neće lako predati na praznom stadionu “Rajko Mitić”.

Dvadesetogodišnji veznjak Inđije je u 64. minutu je po drugi put matirao Milana Borjana i šokirao crveno-bele. Odolevali su gosti naletima domaće ekipe sve do 75. minuta, kada je Aleksandar Katai, posle prekršaja nad Milanom Pavkovom, iz jedanaesterca izjednačio na 2:2.

Šestim pogotkom u Superligi u sedmoj utakmici sva tri boda aktuelnom šampionu doneo je Falćineli u 85. minutu posle centaršuta Marka Gobeljića.

Beograđani u sledećem kolu gostuju Vojvodini, a Inđija dočekuje Radnički.