14. Augusta 2021.

Dva crvena kartona i penal – Valensija srušila Hetafe

Odlazak Lionela Mesija je trenutno glavna vest u španskom fudbalu, ali i bez njega će se igrati LaLiga koja je u petak i zvanično počela.

Prva utakmica koja je odigrana bila je na stadionu Mestalja, gde je Valensija dočekala Hetafe i pobedila sa 1:0.

Početak utakmice uopšte nije obećavao niti nagoveštavao ovakav rasplet. Već u trećem minutu su “slepi miševi” ostali sa desetoricom pošto je direktan crveni karton dobio Ugo Giljamon.

Ipak, u 11. minutu je Valensija došla do vođstva, pošto je penal precizno izveo Karlos Soler i tako domaćem timu doneo veliku radost.

Logično, nakon ovoga Hetafe preuzima inicijativu i uputili su čak 9 šuteva na gol Valensije do poluvremena, ali gola nije bilo. U drugom poluvremenu je Valensija dala sve od sebe da sačuva gol i uspela.

Napadi Hetafea nisu bili više toliko opasni, a dodatni problem je bio crveni karton, tačnije drugi žuti za Erika Kabaka u 76. mintuu, pa je i Hetafe meč morao da završi sa deset fudbalera.