28. Maja 2021.

Druga pobjeda Srbije u Riminiju: Savladana Italija sa 3:1

Srbija je večeras u poslednjem, 3. kolu I vikenda, savladala Italiju sa 3:1, po setovima 25:18, 23:25, 26:24 i 25:20, posle 122 minuta igre.

Još jedno blistavo izdanje izabranica Aleksandra Vladisavljeva u Riminiju i fantastična pobeda protiv Italije, domaćina turnira.

Posle odlične igre Srbija je povela sa 1:0, a zatim imala priliku da duplira prednost. Nedostajalo je u završnici drugog seta i malo sreće, pa je Italija izjednačila.

Ipak, ono što je propustila u drugom, Srbija je nadokandila u trećem setu. Vodila je Italija sa 24:21, a Srbija serijom 5:0 stigla do vođstva od 2:1 u setovima. U trećem setu Srbija je dominirala od početka do kraja, sa malim oscilacijama u igri, ali i to je bilo dovoljno dobro za trijumf od 3:1.

Tokom II vikenda, od ponedeljka do srede, od 31. maja do 2. juna, Srbija će igrati protiv SAD (19.30), Tajlanda (15.00) i Holandije (19.30).