27. Juna 2022.

Drama za pamćenje – Đere eliminisan

Laslo Đere je poznat po dobroj igri na šljaci, a ovaj turnir na travi je solidno počeo i neslavno završio posle zaista velike borbe.

Tabilo je bio bolji rival i sa 7:6, 6:2, 1:6, 6:4, 7:6 uz preko 30 neiznuđenih grešaka Đerea plasirao se u drugo kolo Vimbldona.

Prvi set je bio prilično napet, nijanse su razdvajale dva tenisera koja su bez većih problema osvojila po prvi servis-gem.

Onda je usledio prekid zbog jake kiše koja je padala više od pola sata, ali kada se sve smirilo Đere i Tabilo su se vratili na teren i prikazali dobru igru.

Nije bilo mnogo grešaka, ali nije bilo ni brejkova. Đere je u sedmom gemu mogao do istog, ali nije iskoristio čak dve brejk lopte, pa je Tabilo poveo sa 4-3.

Tabilo povede – Đere izjednači, tako je manje-više izgledao ceo prvi set, s tim što je deseti gem obeležila borba srpskog tenisera da ne izgubi pri set, što je odličnim prvim servisom i uspeo i oduzeo brejk lopte Čileancu.

Dakle, brzo je na semaforu stajalo 6:6 – pa smo otišli u taj-brejk.
Stigao je Tabilo lako do 6:3 i bio na korak od pobede, a onda tri munjevita poena srpskog tenisera, kreira se drama i dolazimo do 6:6, a Tabilo je ipak bio snalažljiviji i dobio prvi set.

Drugi set je počeo manje-više isto kao prvi. Četiri gema koja su otišla onom koji je servirao, da bi u gemu broj 5 Đere priredio neprijatno iznenađenje.

Mnogo grešaka, čak 28. u meču, značila je brejk čileanskog tenisera i njegovo vođstvo od 3:2, umesto da Đere bude u takvoj situaciji, pošto je u četvrtom gemu propustio svoje šanse…

Usledila je potvrda brejka, pa onda potpuna dominacija. Poslednji gem je Tabilo dobio bez izgubljenog poena i sa ogromnih 6:2 dobio drugi set. Imao je prednost od 2-0 i Lasla Đerea maltene na kolenima…

Đere je znao kako da odgovori. Set završen gotovo bez grešaka i sa samo jednim izgubljenim gemom. Dominanta igra, atmoski tenis i vođstvo od 6:1 za osvajanje trećeg seta ukazao je da srpski teniser može da odgovori i možda preokrene.

Da može, pokazao nam je u četvrtom setu. Nije se početak mnogo razlikovao od ostalih setova, prvih šest gemova otišla su onome ko servira i brejkova nije bilo.

Pa, nije bilo sve do gema broj osam kada je Laslo Đere bio fokusiran i naterao Tabila na nekoliko grešaka koje su dovele do brejka i vođstva od 5:3, a to se pretvorilo u 6:4 i Đereovo osvajanje seta i ostanak u ovom meču punom drame!