16. Juna 2020.

Drama u Sevilji – tri gola za 4 minuta u remiju Betisa i Granade

Interesantna fudbalska predstava viđena je u Sevilji, iako na stadionu “Benito Viljamarin” nije bilo pobednika.

Prava ludnica je viđena na ovoj utakmici koja se završila 2:2, iako na početku nije delovalo tako.

Sve je počelo kiksom Betisa na sredini terena kada se otvorio kontra-napad Granade, jurnuli su po levom boku da bi Antonio Puertas uposlio Karlosa Fernandesa i ovaj iz kaznenog prostora lako pogađa mrežu.

Velika radost Granade i prednost od 1:0 od 29. minuta zahvaljujući Fernandesu.

Ovim rezultatom se prvo poluvreme i završilo, poluvreme koje je bilo prilično ujednačeno da bismo u nastavku videli potpunu dominaciju tima u zeleno-belom dresu.

Betis je pritiskao Granadu, napadao kada god je mogao i imao čak 9 šuteva dok je Granada imala samo jedan, ali je odbrana gostiju kapitulirala tek u samoj završnici.

U 85. minutu je posle centaršuta sa desnog boka bilo gužve u šesnaestercu i dosuđen je penal za Betis, penal koji je Serhio Kanales pretvorio u gol.

Samo tri minuta kasnije, Betis dolazi do potpunog preokreta posle gola Kristijana Telja i činilo se da će domaćin izvući pobedu iako je gubio tokom čitavog meča.

Teljo je pogodio posle kornera, jer je glavom loptu sproveo u mrežu.

Granada je u drugom poluvremenu imala samo jedan šut na gol Betisa i taj jedan šut je bio dovoljan da se kompletan tim Betisa rastuži.

Taj gol u režiji Roberta Soldada u drugom minutu nadoknade doneo je Granadi vrlo vredan bod koji ih ostavlja u trci za jesen u Evropi.