29. Maja 2019.

Drama, sporne odluke, penal završnica – Budućnost vratila titulu u Podgoricu

Domaći tim je nakon 2-0 u seriji zamalo ispustio i sedam poena prednosti u poslednjem minutu “majstorice”.

Podgoričani su kontrolisali meč do poslednjeg minuta u koji su ušli sa 70:63, ali tada Bel dobija nesportski faul.

Jelenić pogađa jedno slobodno, a posle drugog njegovi saigrači dolaze do lopte i Mugoša pogađa trojku.

Nakon što su domaći bilo polovični sa penala, Rebić opet poentira za Mornar i gosti dolaze na pola koša zaostatka (71:70) na 28,3 sekunde pre kraja.

Plej-of Superlige Crne Gore:
Budućnost – Mornar 76:72 (22:18, 16:13, 22:19, 16:22)
Dvorana “Morača”, 2.343 navijača
Sudije: Radomir Vojinović, Zdravko Rutešić, Radoš Savović

Budućnost: Džekson 13 (7sk), Su. Šehović 3, Barović 13, Se. Šehović 5, Starovlah, Gordić 21 (5sk, 5as), Nikolić 3, Pajović, Drobnjak 5, Bel 8, Nikolić 5, Žugić

Mornar: Jelenić 14, Mićović 5 (9sk), Mijović 3, Mugoša 8 (7sk), Marljukić, Pavić 8, Vujošević 4, Cenović, Živanović, Kostić, Rebić 17 (5sk, 5as), Luković 13 (6sk)

Posle tajm-auta Budućnosti, Barani fauliraju Gordića koji pogađa oba slobodna bacanja, a nakon njega na liniju odlazi igrač gostiju Rebić, na 6,8 sekundi pre kraja (73:70).

Rebić pogađa oba penala, a potom sudijska trojka Vojinović, Rutešić, Savović izaziva bes kod gostiju spornom odlukom da šest sekundi pre kraja sviraju nesportsku Mićoviću nad Gordićem.

Bosanskohercegovački reprezentativac ne greši sa penala i “overava” pobedu Budućnosti.

Budućnost je predvodio upravo Gordić sa 21 poenom uz po 5 skokova i asistencija, dok su po 13 postigli Edvin Džekson i Filip Barović.

Najefikasniji u ekipi Mornara bio je Nikola Rebić sa 17 poena uz po 5 skokova i asistencija, 14 je dodao Ivan Jelenić, a 13 Uroš Luković.

Budućnost je 12. put postala šampion Crne Gore od samostalnosti države 2006. godine