16. Novembra 2021.

Drama, preokreti i svađa sa publikom: Medvedev opet pobijedio Zvereva

Medvedev je slavio peti put zaredom protiv Zvereva, ovog puta u veoma zanimljivom meču.

Sada Rus ima dve pobede u crvenoj grupi, dok je Nemac na pobedi i porazu.

Medvedev je u prvom gemu morao da spašava dve brejk lopte, da bi u drugom odmah napravio brejk i potvrdio ga u trećem gemu za 3:0, gde je takođe spasao brejk loptu.

Do kraja seta nije bilo uzbuđenja, pošto su obojica odlično servirali, a to je više išlo na ruku ruskom teniseru, koji je održao brejk i dobio prvi set 6:3.

U drugom nije bilo brejkova. Zverev je spasao brejk loptu u prvom i brejk loptu u sedmom gemu seta i otišlo se u taj-brejk.

Tamo je Medvedev “poludeo” kada mu je linijski sudija dosudio “foot fault” (prelaz nogom preko osnovne linije tokom servisa) i to mu je ubilo momentum.

Svađao se sa sudijama, sa publikom…

Zverev je imao mini-brejk prednosti, imao je 4:1, Medvedev se vratio na 4:3, uneo malo neizvesnosti, ali je Zverev na 5:3 odservirao drugi servis 222 km/h i onda uzeo i poen za 7:3 agresivnim napadom.

U odlučujućem setu su obojica servirali besprekorno. Medvedev je pri rezultatu 4:4 ispucao dva čelendža na lopte koje su bile očigledne, pa mu je do kraja ostao samo jedan.

Pri rezultatu 5:5, Zverev je imao brejk loptu, ali je Medvedev spašava sjajnim prvim servisom i tako je završio i drugi meč na turniru, a da nije brejkovan.

Otišlo se u odlučujući taj-brejk.

Zverev je odmah napravio mini-brejk, poveo 2:0, Medvedev je vratio, ali je onda odigrao veoma loše na mreži i Saša opet pravi mini-brejk. Medvedev uzvraća sjajnim forhendom u samu liniju i smanjuje na 3:2.

Posle sjajnog forhenda izbacuje loptu u aut za 4:2, pa vraća mini-brejk jaki bekhendom za 4:3. Izjednačuje na 4:4 forhend vinerom, pa Zverev šalje jedan lak udarac u aut i Medvedev je preokrenuo na 5:4.

Pravi mini-brejk za 6:4 posle odličnog napada iz bekhenda, pa na 6:5 i meč lopti igra servis-volej i Zverev ga prolazi na mreži za 6:6. Forhend vinerom Medvedev dolazi do nove meč lopte, ovog puta na servis Zvereva.

Zverev greši iz forhenda i Medvedev dobija taj-brejk 8:6 i meč.