4. Februara 2021.

Drama, “ludnica” i produžeci – Barsa u polufinalu

Barselona je posle produžetaka i velike drame savladala Granadu rezultatom 5:3 i overila plasman u polufinale španskog kupa.

Granada je utakmicu dosta bolje počela, a od 33. minuta uspela i da povede kada je Kenedi postigao pogodak za domaći tim.

Barsa je bila na kolenima. Delovalo je kao da će im Granada “opaliti šamar”, pogotovo na startu drugog poluvremena, kada je Roberto Soldado povisio na 2:0.

Sve do samog kraja utakmice se tako mislilo. Barselona je preko Grizmana u 88. minutu smanjila na 2:1, a apsolutni heroj Barselone je bio Đordi Alba, koji je u 92. minutu izborio produžetak.

Grizman potom u 100. minutu donosi Barseloni preokret, 3:2, ali samo par minuta kasnije stiže novo izjednačenje. Viko u 103. minutu realizuje penal za 3:3.

U drugi produžetak je uneta velika drama, ali je Barsa uspela da ponovo preokrene. Prvo je de Jong u 108. minutu pogodio, da bi tačku stavio Alba u 113. minutu utakmice.

Fudbaleri Levantea plasirali su se večeras u polufinale Kupa kralja, pošto su na svom terenu nakon produžetaka pobedili Viljareal sa 1:0.

Levante je gol za prolaz dalje postigao u nadoknadi vremena drugog produžetka, a strelac je bio Marti Rožer.

Žreb polufinalnih parova će biti održan 5. februara, a mečevi su na programu 10. februara i 3. marta.