31. Maja 2019.

Drama i spektakl: Lajović i Tipsarević idu dalje, katastrofa za Aleksandru Krunić!

Oni su maksimalnim rezultatom, 7:5, 7:6(5), savladali Denisa Molhanova i Igora Zelenaja, u meču koji je trajao 104 minuta.

U borbi za četvrtfinale će se sastati sa timom koji pobedi u duelu Rohana Bopane i Marijusa Copila protiv Benžamena Bonzija i Antoana Oana.

Srpski tandem je već u prvom gemu prvog seta napravio brejk, u trećem su imali šansu da to ponove, ali su protivnici ipak uspeli da sačuvaju servis.

U šestom gemu je ukrajinsko-slovački tandem bez izgubljenog poena “uzeo“ servis srpskih tenisera i poravnao rezultat na 3:3.

Do prve set lopte su Lajović i Tipsarević stigli u desetom gemu, ali u tome nisu uspeli, da bi potom usledio brejk – bez izgubljenog poena.

U 12. gemu srpski tandem je okončao set, iskoristivši drugu brejk loptu, a prethodno su spasli jednu brejk loptu.

Drugi set je počeo sa četiri uzastopna brejka, pa su usledila četiri gema u kojima su serviseri bili uspešniji, pa još dva sa brejkovima.

U desetom su Lajović i Tipsarević imali meč loptu – nisu je iskoristili, a protivnici su uspeli da naprave brejk i smanje na 5:5.

Meč je otišao u taj-brejk, koji je srpski tandem okončao rezultatom 7:5, iskoristivši drugu vezanu meč loptu.

Srpska teniserka Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u treće kolo Rolan Garosa, pošto je poražena od Lesije Curenko.

Ukrajinka je slavila rezultatom 2-1 u setovima, po gemovima 5:7, 7:5, 11:9, u meču koji je trajao praktično dva dana.

Krunićeva je imala jednu meč loptu, koju nije iskoristila, kao i dva servis gema za okončanje meča, međutim oba puta je protivnici dozvolila da napravi brejk.

Duel je počeo u četvrtak, ali je prekinut zbog mraka pri rezultatu 6:6 u trećem setu, pa je nastavljen u petak.

U poslednjem odigranom gemu prvog dana Krunićeva je imala priliku da završi posao, ali je propustila meč loptu, a potom i izgubila taj gem.

Meč je nastavljen nizom od četiri brejkova, do rezultata 8:8, a naredna tri su protekla bez većih uzbuđenja.

Ukrajinka je furiozno startovala 20. gem u setu, povela sa 40:0 i uprkos pokušaju Krunićeve da se vrati, uspela da iskoristi drugu meč loptu i okonča maraton.

Od početka meča je bilo evidentno da će teniserke voditi veliku borbu. Krunićeva je u prvom setu vodila sa 4:1, ali je dozvolila potom protivnici da osvoji dva uzastopna gema.

Rezultat je bio izjednačen na 5:5, posle brejka Curenko, ali je Krunićeva napravila ribrejk već u sledećem gemu, a potom u 12. iskoristila drugu set loptu.

Srpska teniserka je otvorila drugi set brejkom, ali ga je u 12. završila izgubljenim servisom, čije je rezultat u gemovima bio izjednačen na 1-1.

Pravi festival brejkova je viđen u trećem setu, ukupno 13 od 20 gemova je osvojila teniserka koja je primala servis.