14. Septembra 2019.

Dortmund ubjedljiv, Grujić strelac u porazu Herte

“Milioneri” su od prvog minuta bili izuzetno motivisani da se iskupe navijačima za poraz od Union Berlina u prethodnom kolu, pa su se šanse pred golom Lukaša Hradeckog.

Vodeći gol za Borusiju postigao je Pako Alkaser u 28. minutu, da bi Marko Rojs u 51. povisio na 2:0 posle proigravanja Džejdona Sanča.

Augzburg – Ajntraht Frankfurt 2:1 (2:0)
(Rihter 35, Niderlehner 43 – Pasijensija 73)

(Giselman 16 — Veghorst 29)

Borusija je preko Rafaela Gereirau 83. minutu došao do 3:0, a konačan rezultat na stadionu Vestfalen postavio je Rojs u 90.

Borusija je posle ove pobede, makar do večeras, izbila na prvo mesto sa devet bodova, koliko ima i Lajpcig koji od 18.30 dočekuje Bajern Minhen, dok je Bajer šesti sa sedam.

Herta ni posle četvrtog kola Bundeslige ne zna za trijumf, pošto su danas u gostima izgubili od Majnca sa 2:1.

Majnc je poveo golom Robina Kvaisona u 40. minutu, da bi srpski reprezentativac Marko Grujić u 83. pogodio za izjednačenje.

Domaćin je ipak preko Sent Džusta u 88. minutu došao do prvog trijumfa u sezoni.

Majnc je 16. sa tri boda, dok je Herta poslednja, 18. sa jednim bodom.

Augzburg je sa 2:1 pobedio Ajntraht iz Frankfurta, dok je Borusija Menhengladbah u gostima s 1:0 slavio protiv Kelna, a Verder je sa 2:1 bio bolji od Union Berlina