30. Marta 2019.

Dortmund slavio pobjedu i kiks Bajerna za čelo Bundeslige

Bajern nije uspeo da dođe do pobede na gostovanju Frajburgu i remizirao je rezultatom 1:1.

Domaćin je došao do prednosti u 3. minutu golom Holera, a Bavarci su do izjednačenja uspeli da dođu već u 22. preko Roberta Levandovskog.

Usledilo je zatišje Bajerna sve do 66. minuta, kada su imali dve dobre prilike preko Žeroma Boatenga i Hamesa Rodrigesa. Ipak, nisu uspeli da dođu do gola iz tih šansi, ali ni iz jedne preostale do kraja meča.

Dortmund je iskoristio remi Bajerna i pobedom protiv Volfsburga od 2:0 na domaćem terenu ponovo došao na čelo tabele.

Volfsburg se fantastično držao protiv favorizovanih “milionera”, ali se sve raspalo u njihovoj igri u poslednjim minutima meča.

Fantastični Pako Alkaser je pogodio mrežu rezervnog golmana belgijske reprezentacije Kastelsa u 90. minutu prvi put, a zatim postavio i konačnih 2:0 četiri minuta kasnije.

Photo by Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images
Bundesliga, 27. kolo:
subota:
Fortuna Dizeldorf – Menhengladbah 3:1 (3:0)
(Henings 6, 16; Stoger 12 — Zakarija 83)
Hofenhajm – Leverkuzen 4:1 (1:1)
(Belfodil 10, 61, 80; Bender 51ag — Foland 17)

Verder je upisao treću pobedu zaredom u Bundesligi i odigrao ukupno deseti meč u prvenstvu bez poraza. Oni su pobedili Majnc kod kuće rezultatom 3:1.

Tandem Rašica-Kruse je opet dobro funkcionisao. Maks je postigao dva, a Milot jedan gol, za ubedljivu pobedu tima iz Bremena. Srpski štoper Miloš Veljković je proveo svih 90 minuta na terenu za domaćina.

Fortuna je u Dizeldorfu šokirala Borusiju Menhengladbah i za samo 10 minuta došla do tri gola i pobede od 3:0.

Henings je upisao dva, a Stoger jedan pogodak, pa je gostima Zakarija pomogao samo da dođu do počasnog gola.

Nirnberg je fantastičnim drugim poluvremenom “oduvao” Augzburg sa 3:0, posle veoma nezanimljivih prvih 45 minuta.