Dortmund nastavlja da tone – derbi dvije Borusije pripao Menhengladbahu

Menhengladbah je posle Bajerna pobedio i Dortmund kod kuće i sada su na četvrtom mestu.

Dortmund gubi i drugi derbi zaredom i nalazi se na petoj poziciji.

Utakmica je počela golom u 47. sekundi.

Borusija Menhengladbah došla je do prednosti već posle prvog napada, pošto je strelac bio Nojhaus. Međutim, gol je poništen zbog faula na ivici šesnaesterca, kada je Rafael oduzeo loptu.

Menhengladbah u 17. minutu dolazi do prednosti i ovog puta gol nije poništen.

Strelac je bio štoper Niko Elvedi.

Sledi preokret Borusije Dortmund u režiji Halanda.

Norvežanin dva puta pogađa mrežu, u 22. i 28. minutu, oba puta na asistenciju Sanča.

I onda ponovo stupa na scenu Niko Elvedi.

Postiže novi gol u 32. minutu.

Bensebaini bio je junak u drugom poluvremenu, a prvo je jedva završio, pošto je povredio koleno. Delovalo je da će izaći iz igre, ali je on ostao na terenu i od te povrede je zaigrao još bolje.

U 49. minutu probija po levoj strani, sjajno zalama svog čuvara i smešta loptu u donji desni ugao za 3:2.

Dortmund je svim silama krenuo u napad odmah posle tog gola, a Menhen se povukao i čekao kontre.

Zomer je imao nekoliko dobrih odbrana, a konačno je Menhen kaznio sve promašaje Dortmunda u 78. minutu.

Posle kornera je glavom u rašlje loptu poslao Markus Tiram i rešio meč.