22. Februara 2022.

Dopingovana još jedna klizačica

Big Portal

Barkero je bila pozitivna na zabranjeni steroid klostebol, saopštila je Međunarodna agencija za testiranje.

Španska klizačica i njen partner Marko Zandron završili su na 11. mestu u konkurenciji parova. Agencija za testiranje je saopštila da je njen pozitivan uzorak dat nakon kratkog programa i da će slučaj razmatrati Sud za sportsku arbitražu.

Pored Barkerove, u Pekingu su pozitivni na doping testu bili iranski skijaš Hosein Šamšakija i dve Ukrajinke, skijašica Valentina Kaminska i takmičarka u bobu Lidija Hunko.

EPA-EFE/HOW HWEE YOUNG

Petnaestogodišnja ruska takmičarka u umetničkom klizanju Kamila Valijeva bila je u centru pažnje tokom ZOI jer je uzorak koji je dala pre Igara bio pozitivan na zabranjenu supstancu. Vlijevoj je dozvoljneo da nastavi da se takmiči zato što joj godine daju dodatna prava u pitanjima protiv dopinga.

Njoj preti oduzimanje zlatne medalje u ekipnom takmičenju, koje je održano pre nego što je objavljena laboratorijska analiza.

B92.

Podijeli vijest na:

Pretplata
Obavijesti o
guest

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Pregledaj sve komentare