2. Februara 2021.

Dončić promašio šut za pobjedu, Milvoki “pregazio” Portland, “Kralj” dominirao

Sjajna utakmica je odigrala u Dalasovom “American Airlines Centru”, gde je Finiks slavio posle velike drame sa 109:108.

Posle izuzetno interesantne prve čevrtine u kojoj su obe ekipe ubacile po 22 poena, videli smo nešto bolju igru domaćeg tima za prednost 53:47 na poluvremenu.

Dalas – Finiks 108:109

Kada su se timovi vratili na parket, igralo se u serijama. Sve do sredine treće četvrtine kada su Dončić i drugovi uspeli da se odlepe na 78:68, ali su Bridžis i Krauder vratii neizvesnost u meč i pred poslednji kvartal na semaforu je bilo 82:77.

Popularni “CP3” iliti Kris Pol, odigrao je fantastičnu utakmicu i dirigovao napadom kao u svojim najboljim danima, a Devin Buker se “zapalio” i pogodio veliki broj važnih šuteva.

Nakon serije 15:5 na startu, Finiks je posle dužeg vremena poveo, sa 92:87, a Porzingis i Dončić brzo vraćaju prednost sebi, 99:97, pa sledi prava drama.

Poenima Krisa Pola dolazimo na 104:104, potom Dončić pogađa svoja bacanja, pa Buker daje važnu dvojku, a onda je fauliran Ričardson i bio pribran pa pogodio svoja bacanja, da bi Devin Buker postao heroj.

U poslednjem Finiksovom napadu sa 45 stepeni pogađa trojku za 109:108 i ostavlja Dalasu 1.5 sekundi da nešto uradi. Rik Karlajl traži tajm aut, Dončić šutira i promašuje, pa je Dalas upisao poraz.

Kris Pol je sa 34 poena bio najefikasniji, a uz to je imao i po 9 skokova i asistencija, dok je heroj Devin Buker meč završio sa 24 poena.

Na drugoj strani je Dončić bio najistaknutiji sa 25 poena, 24 je dodao Ričardson, a 19 Porzingis uz 10 skokova, dok Boban Marjanović nije igrao.

Hjuston Roketsi su prosto pregazili Oklahoma Siti Tandere na gostovanju rezultatom 136:106 u noći između ponedeljka i utorka.

Već u prvoj četvrtini su teksaški momci ubacili čak 48 poena i najavili ovakav scenario, a kada u tako ranom periodu imate 24 poena prednosti male su šanse da ćete to prokockati.

Pol Sajlas je gotovo svim igračima dao šansu, samo Nvaba nije igrao koji ima probleme sa člankom. Erik Gordon je sa 25 poena bio najefikasniji, po 18 su imali Vud i Vol, 17 je ubacio Kazins, a 13 Haus.

Na drugoj strani, samo 2 poena Pokuševskog, a Šej Gildžes Aleksander je imao 19, Bezli i Dialo po 15, a Horford 12 postignutih poena.

Klivlend Kavalirsi su ponovo savladali Minesota Timbervulvse, ovoga puta sa 100:98 i upisali pobedu broj 10 u NBA šampionatu ove sezone.

Kao i prošli meč i ovaj je bio napet, kao što i sam rezultat kaže, a Kavsi su se ponovo oslonili na svog mladog plejmejkera Kolina Sekstona koji je isporučio odličnu partiju sa 26 poena.

Novi njihov član, Džeret Alen, odigrao je najbolji meč u dresu Klivlenda: ubacio je 23 poena i uhvatio 18 skokova, dok je Garlent imao 19 poena uz 11 asistencija.

U redovima Minesote, 18 poena je imao Dianđelo Rasel, 13 Edvards, po 12 su postigli Rid i Nauel, a 11 Mekdenijels.

Čikago Bulsi su rezultatom 110:102 porazili Njujork Nikse, a do pobede nad bivšim trenerom vodio ih je Lauri Markanen sa 30 poena i 5 uhvaćenih skokova, dok je Zek Lavin imao 21 poen, Vajt i Jang po 13, Gaford 12, a Vilijams 10.

Na drugoj strani, ponovo je briljirao Džulijus Rendl sa 23 poena i 11 skokova, 16 poena, 6 skokova i 7 asistencija je imao Imanuel Kvikli, Burks je imao 18 poena, a Beret 14 uz 7 skokova.

Sakramento Kingsi su rezultatom 118:109 porazili Nju Orleans Pelikanse, dok su Milvoki Baksi sa 134:106 bili bolji od Portland Trejlblejzersa.

Dieron Foks je ponovo odigrao fantastičan meč u pobedi Kingsa nad Pelikansima rezultatom 118:109.

On je bio apsolutni heroj i lider tima iz prestonice Kalifornije, a meč je završio sa čak 38 poena, 12 asistencija, 4 skoka i 6 izgubljenih lopti.

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica, ponovo nije igrao.

Pelikansi su bili bolji tim tokom prve tri četvrtine, ali su gosti iz Sakramenta u poslednjoj četvrtini “ubacili u petu brzinu” i dozvolili Pelikansima samo 15 poena, dok su oni postigli 31 i napravili veliki preokret.

Pored sjajnog Foksa, Herison Barns je ubacio 24 poena, dok je Holms imao 17 uz 10 skokova i čak 6 rampi, a Badi Hild je imao 16 poena.

Na drugoj strani, 20 poena Ingrama, 17 Zajon Vilijamson uz 8 skokova, 15 poena Džoša Harta i po 14 su dodali Bol i Bledso.

Milvoki Baksi su bez ikakvih problema savladali Portland Trejlblejzerse rezultatom 134:106 i na vrlo ubedljiv način došli do 12. pobede u sezoni.

Već u prvoj četvrtini su Baksi ubacili 46 poena, doduše, nije Portland mirovao. Oni su imali 36 u tom delu meča, ali u drugom kvartalu nisu smanjili zaostatak, već su ga Baksi povećali.

Na poluvremenu je Milvoki imao velikih 23 poena prednosti i nije bilo realno očekivati povratak Portlanda koji igra bez Mekaluma, Kolinsa i Nurkića.

Majk Badenholzer je svima dao minute. Recimo, Janis je odigrao svega 26 i za to vreme imao 18 poena, 17 je postigao Midlton, a najefikasniji je bio Holidej sa 22.

Veoma zanimljiv susret u noći između ponedeljka i utorka odigrali su Los Anđeles Lejkersi i Atlanta Hoksi koji je pripao “jezerašima” rezultatom 107:99.

Odlučujuću rolu u poslednjih minut i po imao je Lebron Džejms, koji je u tom periodu ubacio devet poena i tako rešio utakmicu.

“Kralj” je na kraju meč završio sa 21 postignutim poenom (5-12 iz igre), uz sedam skokova i devet asistencija.

Epitet najefikasnijeg poneo je Entoni Dejvis sa 25 poena (10-14 iz igre), a Montrez Herel je ubacio 19 koševa.

U ekipi Atlante ni ovog puta nije bilo povređenog Bogdana Bogdanovića, a najbolji je bio Trej Jang sa 25 poena i čak 16 asistencija.

Džon Kolins imao je 22 poena (10-17 iz igre) i sedam skokova, a Klint Kapela dodao je 16 poena uz 13 skokova.

Najneizvesniji susret svakako je bio između Majamija i Šarlota koji je rešen u produžetku i otišao je na stranu Hornetsa rezultatom 129:121.

Šarlot je za 48 minuta borbe imao dvocifren zaostatak, ali je na 15 sekundi pre kraja uspeo da stigle do produžetka trojkom Malika Monka.

Potom je Džimi Batler promašio šut za pobedu “vreline” i u dodatnih pet minuta Šarlot je bio mnogo bolji na krilima stečene psihološke prednosti.

Najefikasniji na meču je bio Monk sa čak 36 ubačenih poena, a pratio ga je Grejem sa 24.

U taboru Majamija Batler je ubacio 25 poena uz devet skokova, a Bem Adebajo je imao 23 uz takođe devet uhvaćenih lopti.