30. Oktobra 2019.

Dončić i Dalas srušili Denver, novi tripl – dabl Jokića,Gudurić bez poena, Lejkersi ušli u seriju pobjeda

Dalas je slavio na gostovanju Denveru 109:106. Za Nagetse je ovo prvi poraz nakon tri vezane pobede, a Dalas je nakon poraza od Portlanda ovo treći trijumf u sezoni.

Veoma izjednačen meč odigrala su dva tima. Smenjivali su se u vođstvu iako su periodi vođstva domaćih trajali duže, a Dalas je konačno meč prelomio početkom četvrte četvrtine.

Za prva četiri minuta poslednje četvrtine Denver je postigao samo četiri poena, a uz 12 ubačenih poena Dalas je prešao u vođstvo (95:92). Na pola četvrtine rezultat za Dalas je u ovoj deonici bio 20:6.

Probudio se Denver u nastavku, uspeo je da dođe krajnje neizvesne završnice, a od produžetka ih je na kraju delio jedan šut za tri poena nakon trojke Luke Dončića za +3 za Dalas. Dončić je nakon toga, na dvadesetak sekundi pre kraja meča promašio dva slobodna bacanja, a Džamal Marej promašio je na tri sekunde do kraja trojku za nastavak borbe u ovom meču.

Dalas je do pobede došao sjajnom timskom igrom. Čak devetorica igrača imala su dvocifren učinak, a najefikasniji su bili Maksi Kleber i Tim Hardavej sa po 14 poena. Luka Dončić postigao je 12 poena uz četiri skoka, pet asistencija i dve ukradene lopte, a Kristaps Porzingis dao je 10 poena uz 14 skokova. Boban Marjanović nije igrao.

Na drugoj strani, Nikola Jokić zabeležio je novi tripl – dabl sa po 10 poena, skokova i asistencija, a imao je i tri ukradene lopte. Jokiću je ovo drugi tripl – dabl sezone i 30. u karijeri.

Najefikasniji je bio Pol Milsap sa 23 poena uz osam skokova, po 16 poena ubacili su Džamal Marej i Geri Heris.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa savladali su na svom terenu Memfis Grizlise sa 120:91 i tako ostvari treću zastopnu pobedu.

Sa druge strane, gosti imaju suprotan učinak i skor 1-3.

Lejkersima je ubedljiv trijumf u “Stejpls centru” doneo fantastični Entoni Dejvis, koji je za 30 minuta na terenu zabeležio čak 40 poena i 20 skokova, a dodao je i dve asistencije.

Pratili ga dobro i Lebron Džejms sa 23 poena, osam završnih dodavanja i dva skoka, a dvocifren učinak imali su još Kentavius Koldvel-Poup (13p+6sk), Ajveri Bredli je ubacio 12, dok je Džaval Mekgi bio blizu dabl-dabla (10p+9sk).

U poraženoj ekipi najefikasniji je bio ruki Džej Morant sa 16 poena, Jonas Valančijunas je ostvario dabl-dabl učinak (14p+11sk), dok je Grejson Alen meč završio sa 13 poena i pet skokova.

Srpski košarkaš Marko Gudurić na terenu je proveo 23 minuta i za to vreme nije uspeo da postigne koš (0/5 za dva, 0/4 za tri).

Nekadašnji bek Crvene zvezde i Fenerbahčea je, ipak, uspeo da zabeleži tri asistencije, dva skoka i jednu blokadu.

Gosti su dobro startovali meč i sjajnom serijom brzo stigli do prednosti od 15:2. Krajem druge četvrtine Lejkersi uspevaju da se rezultatski vrate, da bi krajem 2/4 preuzeli vođstvo.

Usledila je rezultatska “klackalica” sve do sredine trećeg kvartala kada domaći na krilima Entonija Dejvisa prave neverovatnu seriju od 21:0, “lome” protivnika i na kraju dolaze do ubedljive pobede od 120:91.