2. Decembra 2019.

Dončić i Dalas osvojili “Stejpls centar”, Majami “izvukao” pobjedu, šou u Los Anđelesu

Ekipa trenera Rika Karlajla je utakmicu prelomila u trećoj četvrtini, serijom od 17:0.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Luka Dončić sa 27 poena, 10 asistencija i 9 skokova.

Srpski reprezentativac Boban Marjanović je proveo četiri minuta na terenu i upisao je po 2 poena i skoka.

Odličnu partiju u timu Meveriksa je prikazao bek Delon Rajt sa 17 poena i 9 asistencija, Lejkerse je iznenadio Džoš Džekson sa 15 poena za nešto više od 15 minuta, a istovetan učinak su imali Dvajt Pauel i Kristaps Porzingis.

U ekipi iz Los Anđelesa Entoni Dejvis je upisao 27 poena uz 10 skokova, Lebron Džejms je imao 25 poena, 9 skokova i 8 asistencija, dok je Aleks Karuzo meč završio sa 10 poena i 4 skoka.

Lejkersi su bolje ušli u meč i stekli pet poena prednosti posle prve četvrtine, dok je na poluvremenu ta razlika smanjena na tri poena.

Ključan period je bila treća deonica, Dončić je posle nešto sporijeg starta uhvatio ritam, a razigrali su se i njegovi saigrači, pa Lejkersi gotovo četiri minuta nisu uspeli da postignu koš.

Tome je kumovala zonska odbrana koju je postavio trener Karlajl, a tek posle dve vezane trojke Karuza Lejkersi su uspeli da se prilagode situaciji na terenu.

Ipak, razlika stečena u tom kvartalu (35:17) je bila nedostižna za tim Frenka Vogela, pa su Meveriksi zabeležili 13. pobedu u sezoni, dok je ovo tek treći poraz Lejkersa.

Reprezentativac Srbije Marko Gudurić je učestvovao u pobedi Memfisa nad Minesotom.

Bek Grizlisa je u utakmici koja je završena rezultatom 115:107 upisao 8 poena, 1 skok i 2 asistencije za nešto više od 12 minuta na parketu.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio njegov direktan konkurent za mesto u ekipi Dilon Bruks sa 26 poena, a još šestorica igrača su imala dvocifreni učinak.

U ekipi Minesote je bolji od ostalih bio Karl-Entoni Tauns sa 21 poenom i 11 skokova, dok je Endru Vigins ubacio 18 poena uz 6 skokova i 7 asistencija.

Predvođeni Džejsonom Tejtumom (30 poena) i Džejlenom Braunom (28 poena) Boston Seltiksi su savladali Njujork sa 113:104.

Odličnu partiju u najtrofejnijoj franšizi NBA lige zabeležio je i Kemba Voker sa 16 poena i 10 asistencija, a Enes Kanter je imao po 11 poena i skokova.

Na drugoj strani je Džulijus Rendl ubacio 26 poena, Devin Smit je dodao 17, a Ar Džej Beret je upisao 16 poena.

Košarkaši Majamija su uspeli da savladaju Bruklin na gostujućem terenu rezultatom 109:106.

Veoma dramatičan meč je rešen u poslednjim sekundama.

U dva navrata je Spenser Dinvidi imao priliku da donese, najpre vođstvo, a potom i izjednačenje Netsima, ali je u oba slučaja bio neprecizan.

Prvu šansu je propustio pokušajem da prodorom do koša postigne poene, pri rezultatu 107:106, a posle slobodnih bacanja Džastisa Vinsloua je pokušao trojkom da donese produžetak.

U odsustvu Kajrija Irvinga Dinvidi je bio glavna napadačka opcija Bruklina, pa je upisao 29 poena uz 6 skokova i 3 asistencije, dok je najveću podršku imao u Džou Herisu (25 poena).

Priliku da odigra nešto više od deset minuta je dobio bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa, ali je uspeo da upiše samo dve asistencije.

U ekipi Majamija je bolji od ostalih bio Goran Dragić sa 24 poena, Džimi Batler je dodao 20, a Bem Adebajo je ponovo imao dabl-dabl učinak sa 17 poena i 16 skokova.

Majami je stigao do 14. pobede u sezoni i nalazi se na trećem mestu tabele Istočne konferencije, dok Bruklin ima polovičan učinak, 10 pobeda i 10 poraza.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su Vašington Vizardse rezultatom 150:125 u noći između nedelje i ponedeljka.

Stejpls centar je NBA fanovima priredio pravu skorersku priredbu, Klipersi i Vizardsi su kombinovano ubacili 275 poena uz nekoliko sjajnih individualnih rola.

Na strani Klipersa sjajni su bili Kavaj Lenard sa 34 poena, Pol Džordž sa 31, a pratili su ih Montrez Herel sa 23 i Lu Vilijams sa poenom manje.

Što se tiče Vizardsa, japansko “čudo od deteta” Rui Haćimura postigao je 30 poena i bio najefikasniji u svom timu, Bredli Bil je upisao dabl-dabl učinak sa 23 poena i 11 asistencija, dok je nekadašnji as Partizana Davis Bertans ubacio 20 poena, a Ajzea Tomas 16.

Klipersi su sjajno otvorili susret, ubacili su 39 poena u prvoj četvrtini uz 57% šuta iz igre, Vašington je odgovorio sa 35 svojih poena i sjajno parirao brzom tempu koji je diktirala četa Doka Riversa.

Pol Džordž i Kavaj Lenard su kombinovano ubacili 23 poena u prvom kvartalu i prilično namučili Vizardse, a kada su se priključili Lu Vilijams i Montrez Herel sa klupe, bilo je jasno da će Bilu, Haćimuri, Bertansu i drugovima biti potrebno mnogo znoja i sreće da ostanu u igri.

Klipersi su bili opušteni, što je pomenuti trio iskoristio i rezultatski se vratio u igru, ali je Rivers pravovremeno reagovao tajm-autom i povratio kontrolu nad utakmicom. Nije bilo više problema i pobeda je upisana rezultatom 150:125.

Košarkaši Orlando Medžika nadigrali su Golden Stejt Voriorse rezultatom 100:96 u svom “Emvej Centru” u prijatnoj atmosferi. Golden Stejt se jako dobro držao tokom tri četvrtine, da bi Orlando krunisao trijumf zahvaljujući Eronu Gordonu i Evanu Furnijeu koji su bili najbolji kada je to bilo najpotrebnije.

Furnije je na tom susretu ubacio 32 poena i bio ubedljivo najefikasniji pojedinac, ali taj njegov koš preko Drejmonda Grina u finalnim momentima je najbolji potez na meču.

“Ovo je bila velika pobeda za nas. Sada imam više prostora da igram jer bilo nekih povreda, pa Stiv Kliford može češće da me ubaci u igru, a kada se to i dogodi ja se potrudim da napravim pravi potez”, rekao je Furnijea.

Golden stejt je uprkos brojnim povredama igrao dobru košarku i zaostajao samo 6 poena pred ulazak u poslednji minut, da bi preko Burksa prišli na samo pola koša zaostatka, a onda je Evan Furnije rešio pitanje pobednika.

Pored pomenutog Furnijea, Terens Ros je imao 19 poena, Markel Fulc i Džonatan Ajzak po 14, dok je Ajzak uhvatio i 11 skokova. Što se tiče Voriorsa, Glen Robinson je imao 19, Erik Paskal 17, Alek Burks 15, Kaj Bouman 12, a po 11 poena postigli su Drejmond Grin i Vili Koli Stajn.

Košarkaši Juta Džeza propisno su se izblamirali na gostovanu Toronto Repteorsima.

Juta je u Kanadi doživela poraz od 130:110, a na poluvremenu je gubila sa nestvarnih 40 razlike.

Aktuelni šampion NBA lige je potpuno uništio goste u svakom pogledu u prvih 20 minuta, predvođen Paskalom Sijakamo.

Klipers – Vašington 150:125

Toronto je posle prve četvrtine imao prednost od 17 poena (37:20), a u drugoj je nastavio da dominira i da povećava prednost na opšte oduševljenje Skotjabank arene.

Reptorsi su 2/4 osvojili sa 40:17 i na poluvreme otišli sa – +40.

Juta je uspela da smanji zaostatak i da treću deonicu dobije sa čak 49:30, ali im je to bilo dovoljno samo za -21 pred poslednjih 12 minuta, pa su Reptorsi mogli da odmore startere.

Prošlogodišnji osvajač nagrade za igrača koji je najviše napredovao nastavio je da oduševljava analitičare novom izuzetnom partijom – 35 poena, pet skokova i pet asistencija.

Njega je pratio Fed Vanvlit sa 21 poenom i 11 asistencija. Norman Pauel je imao 15, a Serž Ibaka i Terens Dejvis po 13.

Majk Konli je bio najefikasniji na drugoj strani sa 20 poenea, Džef Grin je imao 19, a DOnovan Miček 16. Rudi Gober je upisao dabl-dabl od 12 poena i 11 skokova.