2. Decembra 2021.

Dolbergov promašaj godine “spasio” PSŽ

Nije se tim sa Azurne obale povukao pred favorizovanim “svecima”, već je prvu veliku šansu na meču imao Kasper Dolberg.

Uzvratio je Kilijan Mbape promašajem u 27. minutu, da bi Đanluiđi Donaruma šest minuta kasnije skinuo udarac Endija Delorta.

U nastavku su Anhel di Marija i Nuno Mendeš imali šanse za domaćina, a u 59. minutu videli smo promašaj godine Kaspera Dolberga.

Dobio je Danac loptu sa desne strane i bio “pogođen” u glavu na samo dva metra od gola, ali je pogodio samo levu stativu.

Do kraja je Mbaje još u dva navrata mogao da reši meč, ali ovo nije bilo ni njegovo veče.

Vrednu pobedu upisao je Rems sa Predragom Rajkovićem na golu, na gostovanju Olimpiku u Lionu – 2:1 (0:0).

Faes je doveo Rajkovićev tim u vođstvo, da bi izjednačio Toko Ekambu u 66. minutu.

Ipak, u nadoknadi vremena, kada su svi mislili da će meč biti završen bez pobednika, Ekitike je doneo veliki trijumf Remsu.