1. Juna 2019.

Đoković slomio otpor upornog Italijana za osminu finala!

Đoković je upisao treću pobedu u nizu bez izgubljenog seta i plasirao se u osminu finala, u prvom međusobnom okršaju sa Italijanom.

Ovo je bila 24. uzastopna pobeda srpskog tenisera na Grend slemovima, dok je Italija pretrpeo poraz posle pet trijumfa zaredom i ulaska u glavni žreb RG kroz kvalifikacije.

Prvi “reket” planete se na početku mučio sa vrućinom i sparinom u uslovima koji nisu bili pogodni ni za jednog i za drugog igrača. Karuzo je izgledao motivisanije na početku duela, ali je prvi pretrpeo brejk.

Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Italijan je imao priliku da uzvrati istom merom, ali je propustio dve brejk lopte i dopustio Novaku da ode na 4:1. U naredna dva gema najboljeg srpskog tenisera Karuzo je imao dosta prilika – prvo je propustio dve brejk lopte, a zatim izgubio četiri vezana poena od 0:30 za okončanje prvog seta.

U drugom setu Novak je i dalje bio na ispodprosečnom nivou, dok se Karuzo raspucao. Italijan je igrao kao da nema šta da izgubi i dolazi do velikog broja vinera, ali mu je i takav nivo igre bio nedovoljan da dođe do brejk lopte.

Drugi set pripao je Đokoviću, koji ga je rešio duplim brejkom posle 45 minuta borbe.

Karuzo je na samom startu trećeg seta došao do brejk lopte, prve od prvog dela igre. Pogrešio je, Novak je osvojio gem, i tu kao da je sve stalo u igri 147. tenisera planete.

Ušao je u seriju grešaka, poklanjao poene, a Novak je mirno čekao da protivnik pogreši i otežavao mu posao u svakom udarcu.

Nije Đoković uspeo da dođe do brejka u trećem gemu seta, kada je propustio dve brejk šanse, ali je u naredna dva servis gema protivniku oduzimao servis i ponovo brejkom završio set, samim tim i meč.