30. Maja 2019.

Đoković rutinski do trećeg kola Rolan Garosa

Đoković je Laksonena pobedio posle jednog časa i 35 minuta tenisa – 6:1, 6:4, 6:3.

Novak se plasirao treće kolo drugog Grend slema sezone i nastavio pohod na četvrti Slem u nizu i osvajanje takozvanog “Đoker slema”, po drugi put u karijeri.

Laksonen, 104. teniser sveta koji je u glavni žreb RG upao kao “srećni gubitnik”, pružio je sasvim solidan otpor potencijalnom osvajaču turnira tokom drugog i trećeg seta.

U prvom setu na terenu je postojao samo jedna teniser. Novaku je sve polazilo za rukom, a Laksonenu je “radila” trema.

Švajcarac je grešio više nego što je pogađao, ali, istini za volju, Đoković je bio na izuzetno visokom nivou, što je na kraju srpski teniser “rekao” rezultatom – 6:1.

U drugom setu Laksonen je zaigrao značajno agresivnije, a hrabrost mu se isplatila.

Novak je ipak prvi napravio brejk i poveo sa 3:2, međutim nekoliko munjevitih udaraca kasnije Švajcarac je vratio brejk, i to bez izgubljenog poena.

Prvi pretrpljeni brejk pariskog popodneva Novak je shvatio kao izazov, pa je odmah ponovo oduzeo servis rivalu. Do kraja seta viđen je podjednako agresivan tenis Laksonena, ali i odlična odbrana srpskog igrača (6:4).

Đoković treći set započeo isto kao i prvi – brejkom. Nije dopustio rivalu da se “razmaše” i dobro započeo treći deo igre. U nastavku seta, iznenađujuće, češće je Laksonen pretio na riternu (u dva navrata 15:30), ali mu Novak nije dopustio da dođe ni do brejk prilike.

Srpski teniser je poveo sa 5:3 i Švajcarac je servirao za opstanak u meču, a Novak je “namirisao” da može da završi meč brejkom i to učinio – posle jednog fenomenalnog forhenda i greške rivala.

U trećem kolu Novak će za protivnika imati kvalifikanta iz Italije Salvatorea Karuza, koje je iznenadio i eliminisao Žila Simona.