22. Januara 2021.

Dmitrović zvezda večeri, Suares se osvetio “Panjenkom” u 90’, Barsa loša protiv trećeligaša

“Jorgandžije” sada imaju 44 boda na čelu tabele uz utakmicu manje od drugoplasiranog Real Madrida koji zaostaje sedam bodova.

Bez obzira na poraz Eibara, meč na “Ipurui” je obeležio srpski golman Marko Dmitrović koji je bio strelac gola za domaći tim.

U 11. minutu je dosuđen jedanaesterac koji je izveo reprezentativac Srbije i rutinskim udarcem savladao kolegu Jana Oblaka.

To je prvi gol nekog čuvara mreže u Španiji od 2011. godine, a prvi iz penala u poslednjih 19 godina.

Ali, epitet igrača utakmice ipak nosi Luis Suares, napadač Atletika koji je uspeo da preokrene utakmicu i postigne dva gola Dmitroviću.

Prvi u 40. minutu posle velike greške odbrane domaćih.

Loše ispucavanje i odbijena lopta se “kao na tacni” namestila Urugvajcu koji je to iskoristio da poravna rezultat.

U drugom delu je Atletiko, logično više napadao. Ušao je u igru i Žoao Feliks, ali je Dmitrović bio siguran na golu.

Čak je Eibar imao dve šanse preko Arbilje i Bigasa, ali bez realizacije.

U 86. minutu Dmitrović je skinuo zicer Feliksu i činilo se da bod ipak ostaje na “Ipurui”.

Međutim, u 89. minutu je dosuđen sumnjiv penal koji je u pobedu Atletika pretvorio Luis Suares.

Penja 29, Gomez 65p – Soldado 21, Kenedi 75

Fudbaleri Barselone plasirali su se u osminu finala Kupa Kralja pošto su kao gosti posle produžetaka pobedili trećeligaša Kornelu sa 2:0 (0:0, 0:0).

Ako ništa drugo, Barselona makar nije dozvolila senzaciju, poput večitog rivala Reala u sredu uveče, koji je poražen od trećeligaša Alkojana, ali nije oduševila.

Ronald Kuman izveo je na teren gotovo kompletnu drugu postavu, pojačanu sa Grizmanom, Brajtvajtom i Angleom, ali su silni napori čekali Katalonce ne bi li obezbedili plasman među 16 najboljih.

Morali su posle 0:0 u 90 minuta da igraju dva produžetka i konačno su nekako u 102. minutu uspeli da dođu do gola.

Usman Demebele se odlučio na udarac sa 18 metara, lopta je završila u mreži i tako je Barsa rešila velike muke u ovom meču.

U prvom minutu nadoknade drugog produžetka, mrežu Kornele zatresao je i Martin Brajtvajt za konačnih 0:2.

Nije moralo da bude tako jer su imali sasvim dovoljno prilika da mirno reše utakmicu i u regularnom toku.

Neverovatno zvuči da su igrači “blaugrane” prokockali čak dva penala, u 39. i 80. minutu.

Prvi put je neuspešan sa 11 metara bio Miralem Pjanić, da bi mu se na isti način “revanširao” i Usman Dembele u 80. minutu.

Kornela je od 118. igrala sa desetoricom zbog isključenja Alberta Esteljesa.

Prolaz dalje obezbedio je i Atletik Bilbao koji je kao gost pobedio Ibicu sa 2:1.

Domaćin je poveo u 12. minutu golom Havijera Pereza Matea, da bi Baskijci u drugom delu načinili preokret.

Prvo je u 52.minutu Raul Garsija izjednačio, da bi pobedu Atletiku u prvom minutu nadoknade doneo Unai Nunjez.