2. Februara 2020.

Đuričić golom i asistencijom produbio Rominu krizu

Srpski fudbaler Filip Đuričić istakao se golom i asistencijom, dok je Aleksandar Kolarov čitav meč presedeo na klupi.

“Vučica” je slavila na samo jednoj od poslednjih pet utakmica i polako gubi korak za Juventusom, Interom i Lacijom.

Gosti iz Rima su sa porazom mogli da se “pomire” već na startu susreta, pošto je Sasuolo za samo dvadesetak minuta stigao do velikih 3:0.

Prva dva gola postigao je Kaputo, a treći Đuričić.

Golove za Romu dali su Edin Džeko i Žordan Vertu, da bi konačan rezultat postavio Boga u 74. minutu.

Treba reći da su gosti meč završili sa desetoricom na terenu, pošto je Lorenco Pelegrini zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Roma je četvrta u italijanskom prvenstvu sa 39 bodova, dok Sasuolo ima 26 i zauzima 13. mesto na tabeli.