3. Februara 2020.

Đuričić briljira, Fejsa debitovao, Mitrović se vratio u velikom stilu

Najbolji je bio Filip Đuričić, koji je postigao gol i asistenciju u pobedi Sasuola nad Romom, a dobra vest za selektora Tumbakovića je i povratak Aleksandra Mitrovića na teren posle povrede.

Sjajni napadač je sa jednim pogotkom učestvovao u trijumfu Fulama nad Hadersfildom i trenutno na svom kontu ima 19 golova.

Što se tiče reprezentativnih golmana, Dmitrović i Rajković su imali su sličan učinak – obojica su primili po gol, te imali po pet intervencija.

Marko Dmitrović (Eibar) – primio jedan gol protiv Betisa, imao 5 odbrana, proglašen za igrača utakmice
Predrag Rajković (Rems) – primio jedan gol protiv Anžera, imao 5 odbrana

Od defanzivaca, najviše se istakao Matija Nastastić sa prosečnom ocenom 7,5, a odbrana Šalkea koju on predvodi sačuvala je svoju mrežu protiv berlinske Herte.

Kapiten selekcije Srbije Aleksandar Kolarov presedeo je čitav meč na klupi, a njega Roma doživela je novi neuspeh i poraz od Sasuola (2:4).

Nikola Milenković i Stefan Mitrović odigrali su svih 90 minuta u porazima svojih ekipa, Nikola Maksimović tek treba da odigra utakmicu, dok je Miloš Veljković povređen.

Što se tiče potencijalnih reprezentativnih defanzivaca iz redova večitih, najbolji je bio Marko Gobeljić, koji je postigao pobedonosni gol protiv Ludogoreca na pripremam u Turskoj.

Aleksandar Kolarov (Roma) – presedeo na klupi u poraz od Sasuola
Nikola Milenković (Fiorentina) – odigrao 90 minuta u porazu od Juventusa, zaradio žuti karton
Nikola Maksimović (Napoli) – igra u ponedeljak od 20.45 protiv Sampdorije
Matija Nastasić (Šalke) – odigrao dobru utakmicu i svih 90 minuta u remiju sa Hertom (0:0)
Miloš Veljković (Verder) – propustio meč sa Augzburgom zbog problema sa preponama
Stefan Mitrović (Strazbur) – kao kapiten odigrao svih 90 minuta u porazu od Lila
Branislav Ivanović (Zenit) – zimska pauza
Uroš Spajić (Krasnodar) – zimska pauza
Antonio Rukavina (Astana) – zimska pauza
Milan Rodić (Crvena zvezda) – odigrao 87 minuta u prijateljskoj utakmici sa Ludogorecom
Marko Gobeljić (Crvena zvezda) – postigao pobedonosni gol na utakmici protiv Ludogoreca
Nemanja R. Miletić (Partizan) – odigrao svih 90 minuta u prijateljskoj utakmici sa Lokomotivom

Vezni fudbaleri uglavnom su igrali svih 90 minuta, a najzapaženiji učinak imali su Filip Đuričič i Dušan Tadić.

Đuričić, kao što je rečeno, odigrao je najbolju utakmicu, zabeleživši gol i asistenciju u trijumfu nad Romom.

Tadić je kao kapiten predvodio Ajaks u pobedi nad PSV Ajndhovenom, Ljubomir Fejsa je debitovao za novi klub, dok Nemanja Matić i Saša Lukić odrađuju crvene kartone.

Nemanja Matić (M. Junajted) – odrađuje suspenziju
Luka Milivojević (Kristal Palas) – igrao svih 90 minuta kao kapiten u porazu od Šefild junajteda, zaradio žuti karton
Sergej Milinković-Savić (Lacio) – svih 90 minuta u pobedi nad Spalom, zaradio žuti karton
Saša Lukić (Torino) – odrađuje suspenziju
Darko Lazović (Verona) – odigrao svih 90 minuta na gostovanju Milanu
Filip Đuričić (Sasuolo) – postigao gol i asistenciju u pobedi nad Romom
Marko Grujić (Herta) – zamenjen u 63. minutu meča sa Šalkeom
Filip Kostić (Ajntraht) – odigrao svih 90 minuta u remiju sa Fortunom
Mijat Gaćinović (Ajntraht) – van tima
Radosav Petrović (Almerija) – odigrao 82 minuta protiv Numansije, dobio žuti karton
Nemanja Gudelj (Sevilja) – presedeo meč na klupi
Nemanja Maksimović (Hetafe) – odigrao svih 90 minuta u pobedi nad Bilbaom
Nemanja Radonjić (Marsej) – odigrao poslednjih 20-ak minuta, imao dve šanse
Dušan Tadić (Ajaks) – odigrao svih 90 minuta, bio ključni igrač u pobedi nad PSV-om
Ljubomir Fejsa (Alaves) – na debiju odigrao 58 minuta protiv Sevilje
Andrija Živković (Benfika) – van tima
Adem Ljajić (Bešiktaš) – asistirao u pobedi nad Rizesporom

Srpski napadači su postili ovog vikenda. Svi, osim Aleksandra Mitrovića, koji se vratio na teren posle mesec dana odsustvovanja zbog povrede.

Luka Jović je ponovo presedeo meč na klupi Real Madrida, Dušan Vlahović nije mogao da spreči poraz od Juventusa, dok je Milan Pavkov na pripremama u Beleku uspeo da promaši penal protiv Celjea.

Aleksandar Mitrović (Fulam) – vratio se na teren posle povrede i postigao gol
Luka Jović (Real Madrid) – na klupi u gradskom derbiju sa Atletikom
Dušan Vlahović (Fiorentina) – odigrao poslednjih pola sata u porazu od Juventusa, bez učinka
Andrija Pavlović (APOEL) – odigrao ceo meč protiv Ne Salamisa
Milan Pavkov (Crvena zvezda) – ulazio sa klupe u dve prijateljske, promašio penal protiv Celja