15. Oktobra 2019.

Đorđevićev Virtus ostao perfektan, pobjeda Venecije, poraz Mornara u Ligi šampiona

19.00 Ulm – Promiteas

U ekipi koju sa klupe redvodi doskorašnji selektor Srbije Aleksandar Đorđević solidni su bili Miloš Teodosić i Stefan Marković.

Teodosić je imao 13 poena, te dodao osam asistencija uz dva skoka, dok je Marković upisao deset poena, sedam skokova i sedam uspešnih dodavanja.

Andora je odigrala odličnu prvu četvrtinu i završila je sa velikih +11, ali se njihova prednost brzo istopila, pa je italijanski predstavnik na poluvreme otišao sa +5.

Virtus je potpuno slomio protivnika krajem treće deonice, napravio seriju od 11:0, od čega se gosti ni u jednom trenutnu nisu potpuno oporavili.

Posle tri odigrana meča Grupe A Đorđevićeva ekipa ima maksimalan učinak, koji može da izjednači samo Monako u sredu, dok Andora ima jednu pobedu i dva poraza.

Takođe, Virtus je upisao sedmu pobedu ove sezone iz isto toliko pokušaja, pošto je i u italijanskom prvenstvu savršen sa 7 od 7.

Najefikasniji u Virtusu bio je Džulijan Gembl sa 19 poena, dok su se na drugoj strani istakli Klevin Hena sa 15 i David Jelinek sa deset poena.

Košarkaši Venecije pobedili su Tofaš 76:65, u trećem kolu Evrokupa.

Aktuelni šampion Italije ostvario je prvi trijumf u drugom po rangu evropskom košarkaškom takmičenju, dok je turski predstavnik doživeo drugi poraz.

Ovakav rezultat ide u prilog Partizanu, s obzirom da crno-beli imaju 3/0, a Venecija i Tofaš 1/2.

Grupa B: Ritas – Partizan 61:66
Venecija – Tofaš 76:65
sreda:
18.30 Lokomotiva – Limož

Veneciju je do pobede predvodio Ostin Dej sa 15 poena i osam skokova, Bramos je dodao 14, dok je Andrea de Nikolao imao 17 indeksnih poena i učinak od pet poena, pet skokova, četiri asistencije, jedne ukradene lopte i četiri iznuđena faula.

Kod Tofaša briljirao je Devin Vilijams sa 28 poena i 10 skokova, ali je on jedini bio dvocifren.

Tofaš u narednom kolu čeka Ritas, dok će Venecija ugostiti Limož.

Košarkaši Mornara iz Bara nisu uspeli da ostvare pobedu na gostovanju u Letoniji u prvom kolu Lige šampiona.

U najelitnijem izdanju klupskih takmičenja FIBA pobedu je zabeležila VEF Riga rezultatom 80:74.

Mornar je time prekinuo niz od dve pobede u nizu, nakon što je prethodno bio uspešan u prva dva kola ABA lige.

Košarkaši Mihaila Pavićevića su promašili čak deset slobodnih bacanja, a uz to su imali veoma loš šut za dva poena (16/38, 42%), ali i bez toga su u poslednji minut ušli u potpunom egalu – 74:74.

Barani do kraja meča nisu postigli nijedan poen, a domaćinu su pobedonosne poene doneli Medford i Blums.

Rigu je do pobede vodio upravo Medford sa 21 poenom, sedam skokova i pet asistencija, dok su se kod Mornara istakli Džejkob Pulen i Milko Bjelica sa po 18 poena.