2. Oktobra 2019.

Đorđević ne zna za poraz, Marković ponovo fantastičan, poraz Cedevita Olimpije

Ekipa koju predvodi Aleksandar Đorđević ostvarila je i treću pobedu u sezoni, nakon uvodne dve u italijanskom prvenstvu.

Novu briljantnu partiju videli smo od Stefana Markovića, koji je uz 16 poena imao i osam asistencija i tri skoka.

Nemački predstavnik je imao prednost posle prve četvrtine, ali je Virtus uspeo da se oporavi i da povede na poluvremenu.

U trećoj četvrtini dominirale su odbrane i uglavnom je bio egal, ali je italijanski klub serijom 12:0 uspeo da uđe u četvrtu četvrtinu sa +10 i obezbedi sebi mirnu završnicu.

Prednost Đorđevićeve ekipe porasla je na startu poslednje deonice, Ulm je uspeo da smanji minus na šest poena, ali je usledio novi, finalni odgovor gostiju.

Pored Markovića istakli su se Kajls Vims sa 18, Vins Hanter sa 17 i Đampaolo Rići sa 16 poena.

Na drugoj strani najefikasniji bio je Zoran Dragić sa 15 poena, a pratili su ga Tajler Harvi i Derek Vilis sa po 13.

Košarkaši Cedevita Olimpije poraženi su kod kuće od Darušafake sa 73:79, u prvom kolu grupe C Evrokupa.

Domaći su odlično počeli, stekli dvocifrenu prednost u 1/4, ali je turska ekipa uzvratila istom merom i na poluvreme otišla sa prednošću od 39:35.

Darušafaka je uspela da odbije nalete slovenačke ekipe, zadrži vođstvo i dođe do važnog trijumfa na startu takmičenja.

Za igrača utakmice proglašen je centar gostiju Džonatan Hamilton, koji je meč završio sa devet poena, osam skokova i tri blokade.

Kod Cedevita Olimpije najveći indeks korisnosti imao je Kodi Miler Mekintajer (18p+6as+6sk), dok je sasvim dobar meč odigrao i srpski internacionalac Marko Simonović.

Bivši košarkaš Crvene zvezde za nešto malo manje od 27 minuta na parketu, postigao je 14 poena, pet skokova i jednu asistenciju.

Meč grupe B, u kome se nalazi i beogradski Partizan, između Tofaša i Limoža pripao je domaćima – 84:71.

Tursku ekipu je do pobede predvodio Tarik Filip, koji je meč završio sa dabl-babl učinkom (17p+10sk). Odlični su bili još i Di Džej Vajt sa 19 poena, kao i iskusni Met Lodžeski sa 15 poena.

Gostima iz Francuske nije pomogao ni Semaj Kriston sa 21 poenom.

Tofaš u narednom kolu ide u Beograd na megdan Partizanu, dok će Limož ugostiti litvanski Ritas.

U prvoj utakmici dana, košarkaši Promiteasa deklasirali su na gostovanju ekipu Makabi Rišona sa 88:55.

Vicešampioni Izraela neočekivano lako i ubedljivo su poraženi, a meč je već posle prve četvrtine bio rešen, pošto je grčki predstavnik taj period dobio sa 16 poena razlike.

U naredne tri četvrtine prednost gostiju je konstantno rasla, a najefikasniji pojedinac na meču bio je Kris Beb sa 19 poena.

Kod domaćih niko nije bio dvocifren, a po devet poena su postigli Devon Sedler, Džordan Sving i Adam Erijel.