28. Oktobra 2020.

Đorđević na 5/5, Čanak na 1/5

Klub Aleksandra Đorđevića ima sve pobede u dosadašnjih pet kola Grupe C, dok belgijski predstavnik nema nijednu.

Virtus je korak po korak povećavao svoju prednost na gostovanju, a već na poluvremenu se konačan ishod mogao pretpostaviti.

MOŽDA VAS ZANIMA

Iako je u jednom trenutku prve deonice bilo +12 za goste, domaćin je uspeo da zaostatak značajno smanji, ali ne zadugo.

Već na poluvremenu Virtus je vodio sa deset razlike, a na kraju treće deonice bilo je +17 – dovoljno za izuzetno mirnu poslednju četvrtinu.

Što se tiče srpskih igrača, Miloš Teodosić je imao 15 poena (6/10) i sedam skokova, Stefan Marković po dva poena i skoka, te pet asistencija, dok se Stefan Nikolić nije upisao ni u jednoj kategoriji.

Džoš Adams je bio najbolji kod pobednika sa 24 poena, a pratili su ga pomenuti Teodosić i Avudu Abas sa po 15 poena.

Na drugoj strani samo sedam igrača je zabeležilo minute, a od njih najbolji su bili Smit sa 16 poena i deset asistencija i Faje sa 16 poena i deset skokova.

U drugom meču Grupe C, posle prve ovosezonske pobede u Evrokupu litvanski Lijetkabelis je poražen na gostovanju Andori sa 76:66.

Tim Nenada Čanka je na pretposlednjoj poziciji grupe, ispred Antverpena, a iza Andore koja sada ima dva trijumfa.

Velika borba je viđena u prvom poluvremenu, pa se na pauzu otišlo u egalu.

U trećoj četvrtini je Andora bila bolja, ali se Lijetkabelis vratio i uspeo da četvrtu deonicu počne koliko-toliko rezultatski neizvesno.

Ipak, usledila je ogromna serija španskog kluba od 13:0 čime je pitanje pobednika bilo rešeno.

Najbolji kod pobednika bio je Peres sa 16 poena, a jedini preostali dvocifreni Senglin sa 13.

Kod srpskog stručnjaka istakao se Vinjales sa 23 poena. Normantas je imao 12, a Marić 11 uz osam skokova.