16. Novembra 2020.

Đoković “počistio” Švarcmana u Londonu

Srpski teniser je bio veoma siguran, odlično je servirao i pogađao vinere tako da Argentinac nije imao velike šanse.

Argentinac je prvi došao do brejka već u trećem gemu kada je kaznio neiznuđene greške srpskog tenisera. Ipak, odmah u narednom gemu Novak je uzvratio napravio brejk. Srpski teniser je zatim podigao ritam igre, servis ga je odlično služio pa je zatim sačuvao servis iako je Švarcman bio veoma opasan.

U osmom gemu Velika borba. Nakon 0:30, Švarcman se vratio imao gem loptu koju nije iskoristio. Đoković na drugoj strani ne koristi prvu brejk loptu ali je na drugu puno sigurniji i pravi brejk za 5:3, koji zatim na svoj servis pretvara u osvajanje prvog seta.

Na početku drugog seta Đoković je krenuo još ofanzivnije. Odlični napadi su dali rezultat pa je srpski teniser odmah napravio brejk, koji je potvrdio odličnim servisom. Najbolji teniser svijeta je nastavio u istom ritmu. Veoma agresivno precizno natjerao je protivnika na potpunu defanzivu. Odličnim bekendima a zatim i volejima Novak pravi i drugi brejk i dolazi do ogromne prednosti koju na kraju pretvara u prvu pobjedu na startu završnog Mastersa.

Đoković je tako zadržao maksimalan učinak protiv Švarcmana i silovito krenuo u napad na šesti trofej. U drugom duelu grupe, od 21.00 se sastaju Danil Medvedev i Aleksander Zverev.