9. Oktobra 2022.

Đoković pobijedio Cicipasa za trofej u Astani i 90. titulu

Od samog početka je bilo jasno da je Novak u udarcu, da nastavlja sa svojom odličnom formom i samo je bilo pitanje trenutka kada će Stefanos biti slomljen u prvom setu. To se desilo u osmom gemu. Do tada je samo jednom viđeno izjednačenje 30:30, ali se Stefanosov brod ozbiljno poljuljao kada je Novak poveo 0:30.

Uzeo je tada Novak brejk, a iza toga je lako bez izgubljenog poena dobio gem za 6:3.

U drugom setu se videlo da je Cicipas nervozan, da je „ispao iz balansa“ i da je samo pitanje trenutka kada će ponovo izgubiti servis. Četiri brejk šanse je imao Novak u prva tri servis gema Grka i tu četvrtu je iskoristio. Na drugoj strani Cicipas je tek u trećem Novakovom servis gemu osvojio poen na servis protivnika. Do kraja seta je Đoković dobijao svoje servis gemove bez ikakvih teškoća.

Sa ovom pobedom Novak je maltene obezbedio mesto na završnom turniru u Torinu, a to mu je četvrta ATP titula ove sezone posle Rima, Vimbldona i Tel Aviva.