22. Januara 2020.

Đoković lako do trećeg kola

Đoković je “počistio” Ita u tri seta (6:1, 6:4, 6:2) za nešto više od sat i po vremena igre.

Srpski teniser je napravio novi korak ka odbrani titule na Australijan openu, ujedno ostvarivši 901. pobedu na ATP Turu.

Drugi reket planete je maksimalno skoncentrisano ušao u meč, napravio dva ekspresna brejka i za samo 22 minuta okončao prvi set sa ubedljivih 6:1.

Japanac je pustio ruku početkom drugog seta i igrao mnogo bolji tenis, iako je u nekim trenucima uz dosta sreće ostajao u egalu.

Rezultate je bio 4:4, ali je Novak u prethodna tri gema propustio tri brejk lopte. U narednom, pak, nije napravio takvu grešku, te je oduzeo servis rivalu i priveo i drugi set kraju.

Novakovo konstantno pritiskanje servisa protivnika ponovo je urodilo plodom na startu trećeg seta, pa je viđen sličan scenario kao u prvom.

Ito je zadržao servis u prvom, ali ga izgubio u naredna dva gema. Trenutno 146. teniser planete je u prethodnom setu pružio svoj maksimum, pa u trećem delu igre nije imao nikakve šanse.

Sedmostruki osvajač Otvorenog prvenstva Australije u trećoj rundi imaće duel sa još jednim Japancem, Jošihitom Nišiokom.

Nišioka je u prvom kolu pobedio Lasla Đera, u drugom Britanca Dena Evansa, a sa Novakom je igrao nedavno, na Dejvis kupu u Madridu, kada je izgubio sa 2-0.