2. Jula 2021.

Đoković jači od Kudle i publike – rutinski do osmine finala

Prvi reket sveta je bio apsolutni favorit i to potvrdio sa 6:4, 6:3, 7:6 za ekspresan plasman u osminu finala Vimbldona.

Đoković će tamo igrati protiv Čileanca Kristijana Garina.

Denis Kudla je pružio sjajan otpor Novaku Đokoviću, pogotovo u trećem setu kada je prilično namučio svetskog broja jedan i u većem delu vodio, pa i u taj-brejku je imao šansu da ga slomi.

Povrh svega toga, Amerikanac je uz sebe imao čitavu vimbldonsku publiku koja je sa velikim oduševljenjem pozdravljala svaki njegov poen i nosila ga tokom meča sa Đokovićem.

Ipak, Kudla je kvalifikant, a Novak Đoković nikada u svojoj karijeri nije izgubio od kvalifikanta pa se tako i ovaj meč nije preterano razlikovao i Kudla je posle tri odigrana seta rutinski poražen.

Dobio je Denis pohvale od Novaka, pogotovo posle meča kada je najbolji teniser sveta rekao da se sa Kudlom odlično slaže van terena i da je odigrao veoma dobar meč protiv njega.

Klasična američka škola, jak servis kao prioritet i to je na momente umelo da izbaci Đokovića iz ritma, jer je često Kudla imao servis od oko 200 km/h, ali primera radi osvojio je samo sedam gemova u prva dva seta.

U trećem je poprilično namučio Đokovića i imao velikih 4:1, ali se Novak vratio na 4:4, pa smo ušli u taj-brejk, gde je takođe Kudla imao kvalitetnu prednost i mogao da osvoji set, ali se Đoković vratio i porazio Kudlu.

Ovo je bio 55. put da je Novak izborio plasman u osminu finala, a ukoliko savlada Garina, specijalca za šljaku, po 50. put će igrati u četvrtfinalu.