8. Januara 2020.

Đoković i Lajović sigurni: Srbija maksimalna do četvrtfinala!

Ekipa Nenada Zimonjića posle singolova je završila posao, pošto su Dušan Lajović i Novak Đoković bili sigurni protiv Harija i Garina.

Prvi na teren izašli su Lajović i Hari i to po najvećem suncu u Brizbejnu.

Bolje na terenu snašao se naš teniser koji je odigrao veoma dobar meč. “Duci” je uspeo prvi da oduzme servis protivniku, potom je ispustio servis, ali je odmah u narednom vratio prednost na svoju stranu – 4:1.

Do kraja seta Lajovića je uspeo još jednom da napravi brejk i prvi set dobija rezultatom 6:2, za nešto više od pola sata igre. Tokom drugog seta nije smo videli brejkove i ušlo se u taj-brejk.

Srpski teniser bio je pribraniji i na najbolji način završava meč – 6:2, 7:6 (3).

Lajović je napravio sjajan uvod za Đokovića. Najbolji srpski igrač rutinski je ostvario i treću pobedu u singlu – 6:3, 6:3.

U prvom setu Novak je odigrao koliko mu je bilo potrebno napravivši brejk u četvrtom gemu, koji je čuvao do kraja prvog perioda. U drugom je već viđena veća borba.

Garin je prvi uspeo da oduzme servis Đokoviću i povede sa 3:2, što je razljutilo našeg tenisera koji je dobio naredna četiri gema i time za 73 minuta došao do nove pobede.

Potom je usledio dubl u kojem su Ćaćić i Troicki izgubili od Harija i Tabila (6:3, 7:6 (2)). Ovaj poraz nije uticao na krajnji rezultat i naši teniseri sa sve tri pobede prolaze u četvrtfinale.

Srbija će u borbi za polufinale igrati protiv najbolje drugoplasirane ekipe, a ko će to biti saznaćemo kada se program u sredu završi.