8. Februara 2020.

Đere u polufinalu!

Đere, koji je postavljen za četvrtog nosioca, do trijumfa u četvfrtfinalu došao je posle velike borbe i dva sata i 46 minuta igre.

U prvom ovogodišnjem polufinalu srpski teniser će igrati protiv Argentinca Dijega Švarcaman, koji je prvi nosilac na turniru.

Nešto bolje je servirao 39. teniser sveta, pa je meč završio sa 14 asova. Utisak je da je do pobede mogao i brže, pošto je rano napravio brejk u prvom setu, ali se Londero vratio u igru i osvojio početni set..

U drugom je Đere uz dupli brejk poveo sa 4:0. Iako je Londero vratio jedan brejk, kontrolisao je situaciju Srbin. Do drugog seta je Laslo došao još jednom oduzevši servis rivalu.

U trećem se vodila velika borba. Imao je Argentinac brejk loptu u devetom gemu, ali je nije iskoristio. Već u 12. je Đere imao priliku da završi meč, međutim dozvolio je rivalu da se izvuče. U dodatnom gemu je kvalitet bio na strani Srbina, koji je prošao u polufinale.

Turnir u Kordobi igra se za ukupni nagradni fond od 610.010 dolara.