20. Jula 2019.

Đere srušio Majera, Lajović se pridružio Laslu u polufinalu turnira u Umagu

Šampion turnira u Riju Laslo Đere plasirao se u polufinale turnira u Umagu.

Teniser iz Sente je posle velike borbe i 162 minuta igre bio bolji od 60. tenisera sveta, Argentinca Leonarda Majera, 6:4, 6:7 (6), 6:3.

Đere je tako nastavio sa dobrim rezultatima na turniru koji ove godine slavi jubilej, 30 godina postojanja.

U početnom setu, Laslo je u trećem gemu uspeo da načini brejk i povede sa 2:1 što mu je bilo dovoljno da osvoji početni set rezultatom 6:4.

U drugom delu igre, razvila se još veća borba, Argentinac je bio nešto agilniji i u 12. gemu pri vođstvu od 6:5 imao je tri set lopte na servis Đerea, ali ih nije iskoristio.

Ipak, u taj-brejku, posle prednosti od 6:3, dobio je nove tri prilike da reši set u svoju korist, ali je Đere i to neutralisao, ali nažalost ne i onu na 7:6, pa je Majer stigao do izjednačenja.

Ipak u setu odluke, Đere je bio smireniji i koncentrisaniji, pa je u šestom gemu napravio ključni brejk za 4:2 što mu je bilo dovoljno da meč privede kraju kako je želeo i plasira se među četiri najbolja.

Laslov protivnik u borbi za finale biće mađarski teniser Atila balaš, 208. na svetskoj listi.

On je bio bolji od Stefana Travalje, 3:6, 7:6, 6:3.

U preostalim mečevima četvrtfinala igraju Dušan Lajović – Aljaž Bedene odnosno Stefano Karuzo i Fakundo Banjis.

Nagradni fond turnira u Umagu je 524.340 evra

Srbija će imati još jednog tenisera u polufinalu turnira u Umagu.

Posle Lasla Đerea koji je bio bolji od Argentinca Leonarda Majera, među četiri najbolja prošao je i Dušan Lajović.

On je u susretu četvrtfinala, takođe posle velike borbe i 154 minuta igre pobedio Slovenca Aljaža Bedenea, 5:7, 6:3, 6:4.

Bedene, koji je turnir započeo kao 87. na ATP listi dobio je početni set pošto je napravio brejk više, tri naspram Lajovićeva dva.

Srpski teniser je imao priliku da reši set, imao je prednost od 5:3, ali je Bedene nanizao četiri gema i stigao do seta i izjednačenja.

U drugom setu viđena su tri brejka, u šestom, sedmom i osmom gemu, Lajović je dva puta uspeo da oduzme servis Slovencu i odservira za 6:3.

U setu odluke, Lajović je oduzeo servis protivniku u trećem gemu, poveo je sa 2:1, da bi potom na 4:3 Bedene imao šansu da vrati brejk, ali je teniser iz Stare Pazove izdržao.

Poveo je sa 5:3 da bi u narednom gemu na servis Bedena iskoristio prvu meč loptu.

Lajović će u polufinalu igrati sa pobednikom meča između Stefana Karuza i Fakunda Banjisa, dok se Laslo Đere sastaje sa Mađarom Atilom Balašem.