13. Aprila 2022.

Đere slavio u fudbalskoj atmosferi, sad protiv Cicipasa

Teniser iz Sente je posle tačno 100 minuta igre savladao 26. tenisera sveta, Italijana Lorenca Sonega, 6:4, 6:4.

Igralo se u pravoj fudbalskoj atmosferi, međutim, iako je Italijan imao veću podršku sa tribina, Laslo je odigrao zaista odlično i pokazao da je u veoma dobroj formi na startu sezone na šljaci.

Tako je posle Maksima Kresija, specijaliste za servis volej igru, bio bolji i od Sonega, koji je prethodno pobedio Ilju Ivašku.

U početnom setu, sve je krenulo kako je želeo Đere. Načinio je dva brejka i poveo sa velikih 4:0.

Vodio je Đere i sa 5:1, ali je Sonego u osmom gemu vratio jedan brejk, a potom smanjio na 5:4, ali je Đere potom odservirao bez izgubljenog poena deseti gem i dobio početni set.

U drugom setu bili su nekako izjednačeni, sve do devetog gema kada je Đere konačno uspeo da slomi otpor protivnika i stigne do brejka za 5:4.

Nije bilo lako, stigao je Italijan do 15:40, ali je Laslo osvojio četiri poena u nizu i stigao do trijumfa.

U osmini finala ga očekuje sudar sa braniocem titule, Stefanosom Cicipasom.

Sastajali su se dva puta, 2016. na čelendžeru u Kazablanci slavio Grk u tri seta, dok je ove godine u taj-brejku u Akapulku, Cicipas pobedio u dva taj-brejka.