4. Jula 2019.

Đere propuštao šanse i završio nastup na Vimbldonu, Krunićeva uspješna u dublu

Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je u drugom kolu Vimbldona posle lošeg nastupa u četvrtak.

Đere je propuštao svoje šanse protiv Džona Milmana koji na kraju lakše nego što se očekivalo stiže do maksimalne pobede sa 6:3, 6:2, 6:1.

Australijancu je bilo dovoljno dva sata da eliminiše Srbina koji je propustio sedam od osam brejk šansi, napravio je skoro tri puta više grešaka od rivala (50-19), pa mu ništa nije značilo što je imao 7-0 u as udarcima i 25-16 u vinerima.

Đere ulazi agresivno u meč i odmah stiže do dve brejk šanse, ali ih ne koristi.

Usledila je velika borba u kojoj je Đere bio nešto opasniji rival, bolje je i servirao i u sedmom gemu dolazi do nove dve prilike za brejk.

Ni ovaj put ne koristi šansu koju je izborio, Milman popravlja servis i odoleva, a to mu povećava samopouzdanje dok demorališe Srbina.

To Australijanac maksimalno koristi i čim mu se ukazala prilika da uzvrati on je koristi, pravi brejk i dobija prvi sez 6:3.

Đere nastavlja u istom ritmu, agresivnom igrom konstantno ugrožava servis rivala, pa i u drugom setu prvi stiže do brejk prilika.

Opet je imao dvostruku šansu, ali opet obe propušta, što mu “ubija” samopouzdanje, a to Milman još surovije kažnjava, pravi dva brejka u nizu i stiže do 2-0.

Indisponirani Đere gubi servis i na startu trećeg seta, ali već u narednom posle sedam propuštenih prilika koristi konačno osmu i vraća brejk.

Međutim, to nije uzdrmalo Milmana, koji prelazi u kontranapad i u maratonskom gemu od desetak minuta uspeva da slomi i poslednji otpor Đerea, koristi šestu brejk šansu za brejk koji kapitalizuje i prelama meč.

Đere se tada potpuno predao, pa još dva puta gubi servis i Milman odlazi na megdan Semu Kveriju.

Aleksandra Krunić i njena partnerka u dublu Suko Aojama plasirale su se u drugo kolo Vimbldona.

Srpkinja i Japanka su pobedile američko-slovenački par Kejtlin Kristijan i Dalilu Jakupović posle dva seta 7:6, 7:6.

Krunić i Aojama su pobedile posle nepuna dva sata nakon što su oba para napravila po šest brejkova pa su odlučivali taj-brejkovi.

Srpsko-japanski dubl je oba taj-brejka dobio sa po 7:3.

Krunić i Aojama će u šesnaestini finala igrati protiv šestih nosilaca Belgijanke Eliz Mertens i Belgijanke Arine Sabalenke.