31. Maja 2021.

Đere pobijedio poslije četiri i po sata borbe, Cicipas ubjedljivo do drugog kola

Đere je savladao Korentana Mutea sa 3-1 u setovima – 6:3, 6:7 (10), 7:6 (2), 7:5.

Meč je trajao četiri sata i 28 minuta.

Prvi set Đere dobija veoma lako. Napravio je brejk za 2:0, odmah ispustio svoj servis, ali u četvrtom gemu uzvratio novim brejkom za 3:1.

Održao ga je do kraja seta i dobio 6:3.

U drugom setu gledali smo veliku borbu. Đere je ponovo imao rani brejk, ali ga je ispustio i Mute je preuzeo kontrolu nad igrom.

Imao je Francuz 5:3 i servirao je za izjednačenje, ali je Đere uzvratio brejkom i uveo na kraju set u taj-brejk. A tamo smo imali pravu ”ludnicu”. Sve vreme je vodio Mute, imao 6:4 i dve set lopte, ali ih nije iskoristio.

Propušta još jednu na 7:6, pa Đere propušta set loptu na 8:7 za njega i to na svoj servis. Mute propušta set loptu na svoj servis na 10:9, ali ne i na 11:10 i dobija taj-brejk rezultatom 12:10.

U trećem setu je Đere brzo poveo 3:0, imao dve brejk šanse za dupli brejk i 4:0, ali ih nije iskoristio. Onda je sve ”prosuo” i Mute je izjednačio.

Nije Đere iskoristio ni pet set lopti u 12. gemu, pa se ponovo otišlo u taj-brejk. Tamo je Đere ”počistio” Mute sa 7:2 za 2-1 u setovima.

Đere u odlučujućem setu pravi brejk u sedmom gemu, ali ga ispušta. Ipak, meč rešava brejkom u 11. gemu i dolazi do pobede.

Naredni protivnik mu je Miomir Kecmanović.

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se večeras u drugo kolo Rolan Garosa.

Pobedio je Francuza Žeremija Šardija u tri seta 7:6, 6:3, 6:1.

Cicipas, peti igrač sveta, pobedio je Francuza, 58. na ATP listi nakon dva sata i šest minuta igre.

Grk će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Sebastijana Korde i Pedra Martinesa.

Aleksandar Zverev je već u prvom kolu morao dobro da se oznoji.

Igrao je protiv 152. tenisera sveta Oskara Otea i gubio je 0-2 u setovima.

Katastrofalno je odigrao prva dva seta i oba izgubio rezultatom 6:3.

Jasno je bilo da mora da se uozbilji protiv sunarodnika, pa ga je u nastavku “pregazio”, dopustivši mu samo četiri gema.

Naredna tri seta protiv kvalifikanta dobio je sa 6:2, 6:2, 6:0.

Na terenu je proveo dva sata i 52 minuta.

Naredni protivnik mu je bolji iz meča kvalifikanata Safulina i Tabernera.

Beloruska teniserka Viktoria Azarenka plasirala se u drugo kolo RG, nakon što je pobedila Ruskinju Svetlanu Kuznjecovu sa 2:1 u setovima 6:4, 2:6, 6:3.

Beloruskinja, 16. igračica sveta, pobedila je Ruskinju, 40. na WTA listi nakon dva sata i dva minuta igre.

U drugom kolu Azarenka će igrati protiv Dankinje Klare Tauson.

Ranije danas, Ruskinja Veronika Kundermetova pobedila je Amandu Anisimovu sa 2:0 u setovima, dok je istim rezultatom Kanađanka Lejla Fernandes pobedila Ruskinju Anastasiju Potapovu.

U duelu dve Čehinje, Katarina Siniakova pobedila je Marie Boužkovu sa 2:1 u setovima.