13. Aprila 2021.

Đere nemoćan protiv Hačanova

Bolje je Hačanov, trenutno 23. igrač sveta otvorio meč. Napravio je brejk već u drugom gemu i poveo 2:0. Đere se brzo pribrao i odmah stigao do ri-brejka. Međutim, mučio se momak iz Sente na svoj servis. I u četvrtom i u šestom gemu je spašavao brejk lopte.

Nekako je opstajao u setu. Međutim, poklekao je u najgorem mogućem trenutku. U desetom gemu pri rezultatu 5:4 za Hačanova, dopušta Rusu da dođe do brejk, ujedno i set loptu. Prvu je realizovao i stigao do prednosti od jednog seta.

Gubitak seta kao da je potpuno demoralisao Đerea. Uspeo je samo da osvoji prvi gem na svoj servis u drugom setu i u tom trenutku izjednači na 1:1. Hačanov je nastavio da melje. Vezao je pet gemova i stigao do druge runde u Kneževini za sat i 17 minuta.

Rival Hačanovu u narednoj rundi biće bolji iz meča Travalja – Kareno Busta.