2. Jula 2019.

Đere i Jorovićeva u drugom kolu, poraz Krajinovića

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo Vimbldona pobedom nad Gvidom Andreocijem u četiri seta – 3:6, 7:6 (3), 7:6 (3), 6:3.

Đere, 35. teniser sveta, napravio je najveći uspeh na terenima “Ol Ingland Klaba”, pošto nikada pre u karijeri nije uspeo da prođe prvo kolo.

Srpski igrač odigrao je veoma dobar meč i u borbi za treće kolo igraće protiv Australijanca Džona Milmana.

Nije dobro krenuo meč za Đerea jer je Argentinac brzo uspeo da dođe do brejka i povede 3:0. Ipak, brzo je uspeo Laslo uspeo da se vrati, ali je u završnici seta popustio.

Andreoci mu oduzima servis u osmom gemu i potom u devetom dolazi do potvrde i vođstva od 1-0, 6:3.

U drugom periodu igre gledali smo izjednačenu borbu. Tokom dvanaest gemova nismo videli nijednu brejk loptu, što je značilo da nas čeka taj-brejk. U njemu je Laslo pronašao pravu igru i rezultatom 7:3 dolazi do izjednačenja 1-1.

Treći set ispostaviće kao ključan za dalji razvoj situacije. Teniseri su bili sigurni, baš kao što je to bio slučaj u drugom setu, međutim u dvanaestom gemu Đere je bio u velikom problemu.

Servirao je za novi taj-brejk, ali se susreo sa tri uzastopne brejk, odnosno set lopte. Srpski teniser uspeo je da se konsoliduje, spasi sve tri set lopte i dođe do gema. U trinaestom gemu je imao veliku psihološku prednost i ponovo rezultatom 7:3 dolazi do seta.

Svi su mislili da će Đere sada uspeti da slomi Argentinca, međutim na startu četvrtog seta Srbin gubi servis. Andreoci je uspeo i da potvrdi brejk, i činilo se da bismo mogli u peti set.

Da tako ne bude pobrinuo se 35. teniser sveta, koji je uspeo brzo da se vrati i potom ponovo oduzme servis Argentincu. Na kraju, rezultatom 6:3 dolazi do četvrtog seta i konačno pobede.

Srpska teniserka Ivana Jorović sa 2-0 (7:6, 6:4) u setovima pobedila je Lesli Kerhove u prvom kolu Vimbldona.

Ivana Jorović je prikazala dobru partiju na današnjem susretu, iako je u njenoj igri bilo dosta oscilacija, dobra je stvar što je dobar deo prevladao i što je uspela da pobedi.

Nije sve izgledalo idealno, nije bilo kako treba posebno posle jednog maratonskog brejka koji je Kerhove prisvojila. Ipak je srpska teniserka smogla dovoljno snage da uvede prvi set u taj-brejk gde je uspela i da pobedi sa 7-5.

Zanimljivo, u ovom setu je napravila dva brejka, baš kao i njena rivalka Lesli Kerhove, koja je imala prednost od 5-2 u taj-brejku nad Ivanom Jorović.

Međutim, srpska teniserka je sjajnom igrom uspela da veže čak pet poena i da upiše sebi prvi set, iako je ne dugo pre toga, tako nešto delovalo kao nemoguća misija.

Drugi set je počeo neslavno po srpsku teniserku. Kerhove je napravila brejk u drugom gemu i povela sa 2:0, ali se tada Jorovićeva trgla i vezala dva gema.

Naredna dva gema su osvojena na svom servisu, da bi srpska teniserka napravila sjajan posao.

U pravom momentu je Ivana Jorović slomila 201. igračicu sveta i napravila brejk, koji je potom uspela da potvrdi na svom servisu i da povede sa 5:3, da bi na kraju dobro odservirala i osvojila drugi set.

Tako se Jorovićeva posle pobede 7:6, 6:4, plasirala u drugo kolo Vimbldona gde će igrati protiv bolje iz duela Dona Vekić – Alison Riske.

Srpski teniser Filip Krajinović poražen je u prvom kolu Vimbldona od Dominika Kepfera sa 3-1 u setovima.

Nije Filip imao baš idealan početak ovog susreta. Prvi gem je osvojio Dominik Kepfer, pokušao je Krajinović da napravi brejk, ali se Kepfer bolje snašao.

Tu prednost nije ispuštao, pa je tako dobru igru krunisao pobedom i vođstvom od 1-0 u setovima.

U naredna dva gema nije bilo iznenađenja, da bi u četvrtnom nemački teniser uspeo da napravi brejk i to bez izgubljenog poena i da povede sa 3:1.

Meč je izgledao baš onako kako su stručnjaci i predvideli. Napeto i neizvesno uz dosta drame u svakom setu.

Drugi period je Krajinović odlično počeo, osvojio je svih pet gemova na svom servisu, uz briljantnu partiju u gemu broj sedam kada nije izgubio nijedan poena.

Ipak, ono najlepše je došlo u desetom gemu, kada je Krajinović, doduše uz veliku borbu i propuštene četiri brejk lopte uspeo da slomi Kepfera i uzme brejk u najvažnijem momentu, kada je i osvojio drugi set.

Treći set je počeo identično kao prethodna dva. Prednost na servisu se maksimalno koristila i servis gemovi su ispisivali poene na semaforu.

Tako je bilo sve do šestog gema, kada je Krajinović pri prednosti od 3:2 uspeo da napravi novi brejk i potom da ga potvrdi na svom servisu. Kada je Krajinović napravio još jedan brejk svi su već videli njegov trijumf u trećem setu, ali je on napravio nekoliko grešaka koje su ovaj duel odvele u taj-brejk.

Kako naš narod kaže, Filip je “od gotovog napravio veresiju” i umesto da osvajanjem gema na svom servisu dobije drugi set, njegova borba je otišla u taj-brejk, gde je morao da brani tri set lopte, potom napravio jednu, pa je Kepfer četvrtu set loptu iskoristio.

U četvrtom setu, Kepfer je bio veoma dominantan i sa 6:1 bez većih problema dobio set, samim tim i meč i tako se plasirao u drugo kolo Vimbldona, gde će igrati protiv boljeg iz duela Metju Ebden – Dijego Švarcman.