27. Jula 2022.

Dinamov Makedonac presudio svojima, Šamrok umalo napravio senzaciju

“Modri” su na gostovanju u Severnoj Makedoniji slavili minimalnim rezultatom protiv Škupija, nakon što je u Zagrebu bilo 2:2.

Mogli smo da svedočimo iznenađenju na stadionu koji nosi naziv po preminulom pevaču Tošetu Prosekom, samo da je gruzijski fudbaler Gagi Margvelašvili malo bolje zahvatio loptu glavom u 22. minutu nakon kornera ili da je Renaldo Sephas šutirao malo preciznije nepunih 20 minuta kasnije.

Šta bi bilo kad bi bilo su kaznili igrači Dinama već na početku drugog poluvremena. Sjajno su odigrali nekoliko puta iz prve na malom prostoru, a onda je kapiten Arijan Ademi raširio na desnu stranu ka Luki Menalu.

Reprezentativac Severne Makedonije je nastavio sa kretnjom, “ušunjao” se u šesnaesterac, nakon čega je dobio povratnu loptu od bosanskohercegovačkog igrača i smestio je u mrežu što je, ispostaviće se kasnije, bilo dovoljno za prolaz dalje.

Tamo će ih čekati Ludogorec koji je uspeo da se izvuče u revanš meču protiv Šamroka. Bugarski predstavnik je ubedljivo slavio u prvom meču (3:0) i očekivalo se da im je preostalo samo da otaljaju posao u uzvratnoj utakmici.

Verovatno su se zbog toga previše opustili i uveli utakmicu u sve samo ne u mirnu završnicu. Eron Grini je Roverse doveo u prednost u 12. minutu nakon što mu se lopta srećno odbila i gotovo sa gol linije ju je ubacio u mrežu.

Domaća ekipa je tražila drugi gol, napadala i imala šanse preko Grejema Burksa i Ričarda Tauela koji su bili opasni i pre prvog gola njihove ekipe.

Zamah su dobili u 51. minutu kada je fudbaler iz Angole Šou dobio drugi žuti, što je značilo da će Ludogorec do kraja meča igrati sa igračem manje.

Da je stigao ranije, gol Šamroka bi možda inicirao i potpuni preokret. Ipak, čekali su sve do 88. minuta kada je Aidomo Emakhu primio loptu u šesnaestercu i prosledio je u levi ugao i mrežu.

Bugari nisu dozvolili da im to unese nervozu, već su reagovali i samo tri minuta kasnije postigli gol koji je rešio pitanje učesnika trećeg kola. Strelac je bio Kauli nakon sjajne timske akcije.