5. Marta 2020.

Dinamo slomio Hajduk na “Poljudu” za velikih +17!

Na stadionu “Poljud” viđen je dobar fudbal, prilike su se ređale na obe strane, a na kraju je trijumf otišao gostima iz Zagreba.

Pobedu Dinamu doneli su Damian Kadzior u 47. minutu i Arijan Ademi u 75, dok je Hajduk od 40. igrao sa igračem manje jer je Ardian Ismajli isključen zbog drugog žutog kartona.

HNK Hajduk Split – GNK Dinamo Zagreb Резултати Уживо

Bila je ovo prva pobeda Dinama nad Hajdukom ove sezone – prethodne jeseni je bilo 1:1 na “Maksimiru”, te 1:0 za Hajduk na “Poljudu”.

Utakmica je bila veoma dinamična, od starta su ekipe imale šanse, a domaći verovatno i dalje žale zbog propuštenog zicera Krekovića u 13. minutu.

U drugom delu prvog poluvremena opao je ritam meča, a u 40. je pomenuti Ismajli dobio drugi žuti karton. Njegovo isključenje je odredilo tok utakmice.

Na startu drugog poluvremena Dinamo je poveo, a u 75. je Ademi potvrdio pobedu Zagrepčana.

Dinamo sada ima velikih 17 poena prednosti u odnosu na drugoplasirane Splićane.