Dinamo pobijedio u Belgiji, Lester na dnu, prvi bodovi Brage - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Dinamo pobijedio u Belgiji, Lester na dnu, prvi bodovi Brage

Fudbaleri zagrebačkog Dinama ubedljivo su slavili na gostovanju kod Genka rezultatom 3:0, u meču drugog kola grupe G Lige Evrope.

Šampion Hrvatske je pobedu najavio u prvom poluvremenu, golovima Ivanuševa i Petkovića.

Trijumf je potvrđen u 67. minutu, kada je opet Petković bio precizan.

U okviru iste grupe, Vest Hem je rutinski savladao Rapid iz Beča – 2:0.

Najpre je Deklan Rajs u 29. doneo vođstvo londonskom timu, a tačku na meč je stavio Benrama u sudijskoj nadoknadi vremena.

Istim rezultatom slavio je i Lacio ove večeri i to protiv moskovske Lokomotive. Pobedu nebesko-plavima doneli su Bašić u 13, odnosno Patrik u 38. minutu.

Utakmica između Marseja i Galatasaraja u okviru ove grupe i dalje je u toku (0:0), zbog divljanja navijača na tribinama i prekida.

U grupi G pobede su ostvarile gostujući timovi.

Leverkuzen je neočekivano ubedljivo pobedio Seltik (4:0), dok je Betis pobedio Ferencvaroš rezultatom 3:1.

Fudbaleri Brage pobedili su Mitjilend posle preokreta (3:1), u drugom kolu grupe F Lige Evrope.

Portugalska ekipa je tako stigla do prvih bodova, nakon početnog poraza od Crvene zvezde u Beogradu.

Rikardo Orta je bio taj, koji je prvo bio viđen za tragičara susreta, da bi na kraju bio junak.

Najpre su Danci poveli preko Evandera u 19. minutu iz penala, da bi istu šansu propustio u 35. minutu upravo Orta.

Braga je dobila još jedan jedanaesterac, koji je u 55. realizovao Galeno.

Pobedu domaćima nagovestio je Orta u 62. minutu, pošto mu je lopta došla pravo na šut posle odbitka.

Tačku na meč stavio je Galeno u petom minutu sudijske nadoknade.

Treba reći i da su gosti poslednjih desetak minuta igrali sa desetoricom.

Fudbaleri Legije savladali su u Varšavi Lester siti rezultatom 1:0, u drugom kolu grupe C Lige Evrope.

Jedini pogodak postigao je Emreli u 31. minutu i tako svoju ekipu ponovo lansirao na vrh tabele sa šest bodova.

U okviru iste grupe, Napoli i moskovski Spartak priredili su sjajnu utakmicu, a pobedu su odneli gosti, 3:2.

Nije tako delovalo na startu, pošto je Elmas već u prvom minutu doneo prednost Napolitancima.

Ipak, u drugom poluvremenu, Spartak je preko Promesa, Ignjatova, pa ponovo Promesa sve preokrenuo.

Viktor Osimen je smanjio rezultat u nadoknadi, ali vremena više nije bilo.

Fudbaleri Sosijedada remizirali su sa Monakom u San Sebastijanu rezultatom 1:1.

Disasi je doneo vođstvo francuskom timu, da bi konačan rezultat postavio Merino.

PSV je u okviru iste grupe opravdao ulogu favorita i lako savladao Šturm rezultatom 4:1.

Olimpijakos je slavio u regionalnom derbiju protiv Fenerbahčea sa ubedljivih 3:0, uz dva kola Masurasa i jednu asistenciju istog igrača.

Minimalac je otvario Ajntraht na gostovanju kod Antverpena, a strelac jedinog gola bio je Pasijensa u nadoknadi vremena.

Takođe, Lion je lako savladao Brondbi 3:0, uz dva pogotka i asistenciju Ekambija, dok je Sparta u Pragu izašla na kraj sa Rendžersom – 1:0. Pobedonosni gol dao je Hancko u 29. minutu.

Rezulati, Liga Evrope:
Antverpen – Ajntraht Frankfurt 0:1 (0:0)
Gorenc Stanković 55 – Sangare 32, Zahavi 51, Maks 74, Vertesen 74

Fudbaleri Totenhema ubedljivo su savladali Muru na svom terenu u okviru drugog kola Lige konferencija.

Pobeda je bila pod znakon pitanja sve do poslednjih dvadesetak minuta, kada je na scenu stupio kapiten Hari Kejn.

On je u 59. ušao, a onda u 68, 76. i 87. minutu tresao mrežu rivala.

U okviru iste grupe, pobedu na strani je ostvario Ren i to kod Vitesea – 2:1.

Domaći su poveli u 30. preko Viteka, da bi Ren preko Žirasija i Sulemane preokrenuo rezultat.

Jedan od derbija igran je u Roterdamu, gde je Fejenord savladao Slaviju iz Praga (2:1).

Kokču i Linsen su pogađali u prvom delu, da bi nadu gostima dao Holes u 63. minutu. Međutim, poraz nisu uspeli da izbegnu.

Naš Nebojša Kosović bio je asistent u poraz svog Kairata od Bazela (4:2).

Pobede ove večeri su ostvarili Kopenhagen nad Linkolnom 3:1, Karabak nad Omonijom 4:1, te Union u Berlinu nad Makabijem iz Haife (3:0).

Jedini meč bez pobednika odigrali su PAOK i Slovan iz Bratislave – 1:1.