13. Augusta 2019.

Dimitrov poveo, Vavrinka se kasno probudio i pobijedio

Kao pobednik iz meča koji je trajao dva sata i 37 minuta je izašao švajcarski teniser, posle tri dramatična seta.

Vavrinka je uspeo da preokrene rezultat, pošto je protivniku dozvolio da osvoji prvi set, osvojivši 12. gem u setu, na njegov servis.

Do tog momenta oba tenisera su uspevala da odbrane gemove u kojima su imali početne udarce.

U drugom setu je prvi brejk viđen u petom gemu, Vavrinka je iskoristio tek četvrtu brejk loptu.

Naredni gem je dobio bez izgubljenog poena i poveo sa 4:2, da bi do kraja uspeo da sačuva prednost od dva gema i izjednači sa 6:4.

U trećem setu je viđeno čak šest brejkova, na kraju je set otišao u taj-brejk, a u njemu je više snage imao Vavrinka i dobio ga je sa 7:4.

U narednom kolu Vavrinka će se sastati sa Andrejem Rubljovom.