Nim – Strazbur 2:2 (0:1)
petak:
Nica – Tuluz 1:1 (1:0)
Lil – Monako 0:1 (0:0)

Meč na “Parku prinčeva” obeležio je Argentinac Anhel di Marija, dvostruki strelac i posle 25. pobede u sezoni izabranici trenera Tomasa Tuhela su blizu odbrane titule.

Marsej se dobro držao u prvih 45 minuta, ali onda je u nadoknadi vremena posle brze kontre, Di Marija proigrao Kilijana Mbapea koji je iz blizine zatresao mrežu gostiju.

Samo što je počelo drugo poluvreme, gosti sa juga Francuske su izjednačili.

Igrao se 46. minut kada je u gužvi pred golom domaćina najsnalažljiviji bio Valer Žermen, pogodio je za 1:1.

Ipak, Anhel Di Marija je posle utrčavanja sa desne strane pobegao pažnji odbrane Olimpika, udarcem iskosa sa šest metara poslao je loptu u mrežu.

Konačno, isti igrač je u 66. minutu postigao prelep pogodak. On je sa 30 metara udaljenosti iz slobodnog udarca pogodio leve rašlje gola Marseja za konačnih 3:1. Kako je to uradio pogledajte OVDE.

Lion je kod kuće pobedio ekipu Monpeljea sa 3:2, dok je Rems golom Odena u 59. minutu osvojio bodove protiv Nanta.

Pobednika nije bilo u meču Bordoa i Rena, kamano je u 59. minutu doneo prednost “žirondincima”, da bi u prvom minutu nadoknade Nijang postigao gol za konačnih 1:1.