31. Maja 2019.

Đere poslije velike borbe i pet setova eliminisan sa Rolan Garosa

Đere, koji je gubio sa 2-1 u setovima, uspeo je da se vrati i povede u petom setu, ali je posle četiri i po sata završio učešće u Parizu – 6:4, 6:7 (6), 6:3, 4:6, 8:6

Japanski teniser u borbi za četvrtfinale igraće protiv domaćeg takmičara Benoe Pera, kojem je meč trećeg kola predao Španac Pablo Karenjo-Busta.

Đere i Nišikori odigrali su veoma dobar meč i publici su priredili spektakl. Tokom prvog seta Laslo nije igrao na najboljem nivou, slabo mu je funkcionisao servis i Japanac je znao kako to da iskoristi.

Procenat osvojenih poena na drugi servis bio je veoma loš za Đerea, što je Nišikoriju pomoglo da u desetom gemu dođe do brejka i vođstvo do 1-0 (4:6).

Drugi period igre nije dobro krenuo za Lasla. Činilo se da će Nišikori lako doći do vođstva od 2-0, pošto je posle pet odigranih gemova imao 4:1.

Međutim, Đere je uspeo da pronađe svoju igru, spasi dve brejk lopte u osmom gemu i izjednači na 4:4. Do kraja igrači su čuvali svoje servise, pa je usledio taj-brejk.

U njemu je 32. teniser sveta imao bolju koncentraciju, kao i igru, i rezultatom 8:6 dolazi do izjednačenja u setovima (4:6, 7:6).

Treći set bio je repriza prvog, s tim što je Laslo odigrao još slabije nego u ovodnom setu. Osvojio je svega 36 odsto poena na drugi i 59 na prvi servis.

To je rezultiralo dvostrukim brejkom Japanca za vođstvo od 2-1 u setovima (4:6, 7:6, 6:3).

Nastavak meča doneo je nam je veliku dramu. Prva tri gema u četvrtom setu su bila i tri brejka. Pored toga viđeno je još mnoštvo prilika i u takvom stanju na terenu, Laslo je uspeo da bude bolji.

Brejk koji je napravio u trećem gemu držao je do kraja i četvrti period igre dobija sa 6:4, što je značilo da nas čeka peti, odlučujući, set.

Srpski teniser fenomenalno je krenuo poslednji period igre. Posle desetak minuta igre na semaforu je bilo 3:0 i dva brejka prednosti za Đerea. Činilo se da je to, to, međutim Japanac je uspeo da se vrati i povede sa 5:4.

Đere je dva puta servirao za ostanak u meču i u oba navrata je bio uspešan, međutim kod trećeg pokušaja je poklekao. Japanac poslednji set dobija sa 8:6 i zakazuje duel sa Benoom Perom.