29. Maja 2019.

Đere ponovo savršen za treće kolo i duel sa Nišikorijem!

Đere je došao do pobede posle više od dva sata igre, po setovima 6:4, 7:6(4), 6:4.

Srpski teniser je do druge pobede u Parizu došao u tri odigrana seta, posle pobede nad Špancem Albertom Ramos-Vinjolasom.

On će se u borbi za osminu finala sastati sa Keijem Nišikorijem, koji je sa 3-1 pobedio Francuza Žo-Vilfreda Congu.

Đere je odlično servira, nije preterano grešio, pa je protivnik teško dolazio do brejk prilika, dok je on svoje koristio pa mu je tako bila dovoljna jedna za osvajanje prvog seta.

Već u drugom nije uspeo da “slomije” otpor Popirina, štaviše zamalo je Australijanac napravio brejk u šestom gemu, ali je Đere odoleo, kao i pod velikim pritiskom u 12. kada je rival imao dve set lopte.

Ušli su u taj-brejk gde je Srbin imao više živaca i stigao do velikih 2-0. Velika borba je nastavljena i u trećem setu, Popirin spasava bre brejk lopte u četvrtom gemu, a potom propušta dve u devetom.

Đere koristi momentum i u narednom napada servis rivala, te koristi treću meč loptu za 3-0.