9. Oktobra 2019.

Denver bez Jokića bolji od Portlanda i Hezonje

Srpski as nije učestvovao u prvom pripremnom meču Nagetsa pred novu sezonu, ali se očekuje već na sledećem.

Denver je odlično kontrolisao ritam utakmice sve od treće četvrtine, koju je dobio rezultatom 26:18, te se osvetio Portlandu za eliminaciju iz polufinala Zapada u plej-ofu prošle sezone.

Portland je u jednom trenutku uspeo da rezultatski minus svede na pet poena sa 16, ali ne i da se potpuno vrati u meč.

Najefikasniji u Denveru je bio Milsap sa 14 poena, a pratili su ga Džeremi Grent sa 13, te Monte Moris i Malik Bizli sa 12.

Majkl Porter, igrač koji je draftovan na prošlogodišnjem draftu ali još nije nastupio na NBA utakmici, konačno je imao priliku da se pokaže na NBA parketu. On je postigao devet poena za 16 i po minuta.

Sa druge strane istakao se Mario Hezonja sa 12 poena i šest skokova. Po 10 su imali Simons, Labisije i Kolins.

Si Džej Mekolum i Demijan Lilard postigli su sedam, odnosno pet poena, za po 15 minuna na parketu.

Nagetsi naredni meč igraju 11. oktobra protiv Klipersa u 4.30 posle ponoći, dok Trejlblejzersi istog dana sastaju sa Makabijem iz Haife.