4. Juna 2019.

Delpo se raspao poslije prvog seta – Hačanov ide na Tima, surova partija Simone Halep!

Ruski teniser Karen Hačanov se plasirao u četvrtfinale Rolan Garosa, pobedom nad Huanom Martinom del Potrom sa 3:1 (7:5, 6:3, 3:6, 6:3).

U svom prvom meču na Gren slem turnirima, koji predstavlja borbu za plasman u polufinale, Hačanov će se sastati sa Dominikom Timom.

Meč je trajao tri sata i 12 minuta, a 11. teniser na ATP listi je bio u konstantnoj prednosti u odnosu na dve pozicije bolje plasiranog suparnika.

Hačanov je prvi set dobio tek u 12. gemu, napravivši prvi brejk, pošto je prethodno spasao čak pet takvih šansi.

Takav ishod je potpuno poremetio Argentinca, koji je u drugom setu gubio sa 3:0, a u četvrtom gemu je Hačanov imao i dve brejk prilike.

Rus je set okončao u devetom gemu, bez izgubljenog poena, a tračak nade za Del Potra dogodio se u trećem setu, koji mu je pripao rezultatom 6:3.

Četvrti set je Hačanov opet otvorio sa 3:0, u gotovo svakom servis-gemu protivnika je imao šanse za brejk, a na kraju je sa 6:3 završio meč.

Braniteljka titule na Rolan Garosu Simona Halep je za svega 44 minuta izborila plasman u četvrtfinale.

Ona je 18-godišnjoj Igi Svjontek iz Poljske dozvolila da osvoji samo jedan gem za dva seta.

Rumunka je odigrala bez ikakve zadrške prema tinejdžerki, iskoristila je sedam od deset brejk lopti i tokom meča napravila samo pet grešaka.

Ona će se u četvrtfinalu sastati sa pobednicom duela između Amande Anisimove i Aljone Bolsove.

Prethodno je kompletiran jedan četvrtfinalni par, sastaće se Medison Kiz i Ešli Barti.