22. Februara 2020.

Debakl Herte protiv Kelna, Haland ponovo strijelac

Gosti su odigrali rutinsku utakmicu, a ponovo se u listu strelaca upisao sjajni Erling Haland.

Mrežu ekipe iz Bremena načeo je Zagadu u 52. minutu. Sančo je centrirao iz slobodnog udarca, a defanzivac Dortmunda je glavom savladao golmana.

Bundesliga, 23. kolo:

B. Menhengladbah – Hofenhajm 1:1 (1:0)
(Ginter 11 – Ribeiro 90+2))
Frajburg – F. Diseldorf 0:2 (0:1)
(Hofman 37, Tomi 61)
Herta – Keln 0:5 (0:3)
(Kordoba 4, 22, Jarstajn 37ag, Kainz 62, Ut 69)

Bajern – Paderborn 3:2 (1:1)
(Gnabri 25, Levandovski 70, 88 – Srbeni 44, Mihel 75)

Do drugog pogotka se nije mnogo čekalo. Hakimi je lepo pronašao Halanda, a mladi Norvežanin desnom nogom pogodio za 0:2.

Do kraja meče mreže su mirovale i Borusija je ostvarila pobedu. Srpski fudbaler Miloš Veljković odigrao je 83. minuta u poraženom sastavu.

Dortmund je drugi na tabeli sa 45 bodova, dok je Verdere pretposlednji sa 17.

Fudbaleri Kelna ubedljivo su savladali Hertu u Berlinu.

“Jarčevi” su protutnjali kroz prestonicu Nemačke. Dva gola postigao je Kordoba, po jedan Kainz i Ut, dok je Jarstajn u 37. postigao autogol.

Srpski fudbaler Marko Grujić odigrao je svih devedeset minuta za Hertu.

Pobede u 23. kolu ostvarile je ekipa Diseldorfa protiv Frajburga, dok su Borusija iz Menhengladbaha i Hofenhajm odigrali 1:1.