11. Augusta 2021.

Debakl Džerardovih Rendžersa – ispali poslije 1:0 sa igračem više

Tim koji je imao seriju od 40 utakmica bez poraza i primio samo 13 golova u prvenstvu, zaustavljen je već u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

“Strah i panika” su reči kojima ostrvski mediji opisuju nastup “policajaca” u revanšu sa Malmeom na punom Ajbroksu.

Benfika – Spartak M. 2:0 (0:0)

Oko 50.000 navijača se nadalo pobedi tima Stivena Džerarda protiv švedskog šampiona, i sve je počelo idealno.

Rendžers je poveo u 18. minutu preko Morelosa, a onda su dobili i poklon od gostiju – Inosent je u nadoknadi prvog poluvremena isključen zbog drugog žutog kartona.

Međutim, umesto da olakša posao Rendžersima da nadoknade 1:2 iz Malmea, ukazana šansa kao da je prepala Džerardov tim.

To su Šveđani maksimalno iskoristili i sa dva brza pogotka Antonija Čolaka, u 53. i 57. minutu razočarali prepuni Ajbroks.

Škotska je tako ostala bez predstavnika u LŠ iako je ovog leta imala dva tima u kvalifikacijama. Prethodno je eliminisan Seltik, takođe od skandinavskog rivala – danskog Mitjilenda.

Rendžersi će pokušati da se plasiraju u Ligu Evrope, a čeka ih duel sa boljim iz dvomeča između Kairata i Alaškerta.