9. Novembra 2020.

De Brujne spasio Liverpul na Etihadu

Liverpul je prvi put posle tri poraza uspeo da uzme barem bod na Etihadu.

“Redsi” su bodom došli na treće mesto, dok je Siti samo na 11, ali uz utakmicu manje.

Utakmica je počela sa dve dobre šanse za Liverpul posle samo 90 sekundi, ali promene rezultata nije biloposle dobre reakcije Kajla Vokera.

Nije se dugo čekalo za novu šansu pošto je dosuđen jedanaesterac za Liverpul u 12. minutu, samo minut nakon što je Sterling pao u kaznenom prostoru protivnika.

Uprkos žalbi Pepa Gvardiole sudija Poson je dosudio penal, a njega je rutinski realizovao Mohamed Salah.

Siti je od tog trenutka preuzeo inicijativu i krenuo u napad, a posle propuštene prilike Sterlinga usledilo je novo uzbuđenje u 31. minutu.

De Brujne je poslao sjajnu loptu za Žezusa, a on maestralno “okrenuo” Aleksander-Arnolda i u realizovao šansu za izjednačenje.

Premijer liga, osmo kolo:
Mančester siti – Liverpul 1:1 (1:1)
Žezus 37 – Salah 13p
Stadion: Etihad
Sudija: Kreg Poson
Bez gledalaca

Samo minut kasnije umalo da “građani” dođu do potpunog preokreta. De Brujne je šutirao, ali nekih pola metra od desne stative.

I Siti je hteo penal u 39. minutu posle igranja rukom Gomeza, a posle gledanja VAR-a i konsultacije sa kolegama isti je i dosuđen.

Loptu je u izostanku Aguera na belu tačku stavio De Brujne, a onda izveo verovatno najgori jedanaesterac u karijeri – promašio je ceo gol!

Do kraja poluvremena viđena je još jedna velika prilika za “redse”, ali je Edersno bio više nego siguran.

Početak drugog poluvremena nam je doneo nova uzbuđenja, pa smo posle nekoliko minuta videli po jednu dobru reakciju oba golmana.

U 55. minutu Žezus je imao sve u svojim rukama, ali je njegov udarac glavom bio izuzetno neprecizan iz veoma dobre pozicije.

I to je, otprilike, bilo to.

Ritam je do kraja utakmice potpuno “umrtvljen”, Liverpul kao da nije ni pokušavao da napada, a Siti je bio nedovoljno konkretan.

Napadali su Gvardiolini izabranici više, imali inicijativu, ali previše petljali u kaznenom prostoru.

Većih uzbuđenja posle prilike Brazilca nije bilo, pa je ostalo 1:1, a za pobedom će definitivno više žaliti Siti i De Brujne.

U narednom kolu, koje se igra posle reprezentativne pauze, Siti gostuje Totenhemu, dok Liverpul dočekuje Lester.